تصویر جدید هابل از دو کهکشان در حال برخورد با هم Reviewed by Momizat on . کهکشان‌ها جزایر ستاره‌ای ساکن نیستند – آن‌ها پویا و همیشه در حال تغییرند و به طور مداوم در پهنه کیهان در حال حرکت هستند. گاهی اوقات، همان‌طور که در این تصویر دی کهکشان‌ها جزایر ستاره‌ای ساکن نیستند – آن‌ها پویا و همیشه در حال تغییرند و به طور مداوم در پهنه کیهان در حال حرکت هستند. گاهی اوقات، همان‌طور که در این تصویر دی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » تصویر جدید هابل از دو کهکشان در حال برخورد با هم

تصویر جدید هابل از دو کهکشان در حال برخورد با هم

تصویر جدید هابل از دو کهکشان در حال برخورد با هم

کهکشانها جزایر ستاره‌ای ساکن نیستند – آن‌ها پویا و همیشه در حال تغییرند و به طور مداوم در پهنه کیهان در حال حرکت هستند. گاهی اوقات، همان‌طور که در این تصویر دیدنی هابل از جفت کهکشان Arp 256 دیده می‌شود، کهکشان‌ها می‌توانند با  یکدیگر برخورد کنند و یا از هم عبور کنند و یا ادغام شوند.

این جفت کهکشان برخوردی در فاصله ۳۵۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی قیطُس قرار دارد، دو کهکشان مارپیچی میله‌ای که ادغام با شکوهی را آغاز کرده‌اند.

نیروی جزرومدی سبب می‌شود گاز و غبار در هر دو کهکشان به بیرون پرت شود و میزان تولد ستاره‌ها در دو کهکشان نیز به مقدار زیادی افزایش می‌یابد. هر دو کهکشان دارای مناطق خیره‌کننده از تشکیل ستاره‌های فروزان هستند. مناطق درخشان به رنگ آبی روشن در واقع شیرخوارگاه‌های ستاره‌های نوزاد هستند‌.

اگرچه هسته‌های آن‌ها هنوز باهم فاصله زیادی دارند و میلیون‌ها سال زمان نیاز است تا با هم ادغام شوند، شکل کهکشان‌ها در Arp 256 به شدت دچار تغییر شده است. کهکشان واقع در قسمت بالای تصویر دارای دنباله‌های جزرومدی بسیار واضح و نوار طولانی از گاز و غبار و ستاره است.

این عکس دیدنی و جذاب با دوربین پیشرفته نقشه برداری هابل (ACS) و دوربین میدان دید باز ۳ (WFC3) گرفته شده است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 174
 • تبلیغات

  با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

 • دیدگاه (1)

  • hessam

   سلام . مرسی از مطلب خوبتون. به عنوان یه عاشق مطالب علمی به دوستاران بازی های علمی و فضایی بازیه مهاجران فضا را پیشنهاد می دم

   پاسخ

  ارسال یک دیدگاه

  بازگشت به بالا