رنگین کمان و اشعه بر فراز برایس کانیون Reviewed by Momizat on . در برایس کانیون (Bryce Canyon) چه اتفاقی در حال وقوع است؟ اوایل ماه جاری میلادی دو اثر بصری مختلف در یک قاب به تصویر کشیده شده اند. هر دوی این پدیده ها برای ایج در برایس کانیون (Bryce Canyon) چه اتفاقی در حال وقوع است؟ اوایل ماه جاری میلادی دو اثر بصری مختلف در یک قاب به تصویر کشیده شده اند. هر دوی این پدیده ها برای ایج Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » رنگین کمان و اشعه بر فراز برایس کانیون

رنگین کمان و اشعه بر فراز برایس کانیون

رنگین کمان و اشعه بر فراز برایس کانیون

در برایس کانیون (Bryce Canyon) چه اتفاقی در حال وقوع است؟ اوایل ماه جاری میلادی دو اثر بصری مختلف در یک قاب به تصویر کشیده شده اند. هر دوی این پدیده ها برای ایجاد شدن نیازمند این بودند که خورشید در پشت سر عکاس قرار داشته باشد. توهم دیداری نزدیک تر به ما همان رنگین کمان معروف است که با تابش اشعه خورشید به هنگام غروبش بر فراز سر عکاس و پراکندگی از میان قطره های باران موجود درون دره به وجود آمده است. اگر به دقت نگاه کنید، می توانید رنگین کمان دومی را درست بالای اولی مشاهده کنید. حتی از پدیده قبلی نادرتر، و احتمالا شگفت انگیزتر، اشعه های نوری هستند که از افق بالای دره ساطع می شوند. این پرتو ها با نام اشعه های ضد فلقی/شفقی شناخته شده و از تابش نور آفتاب از میان تکه های خالی میان ابرها در آسمان و پخش شدن ۱۸۰ درجه ای آنها در اطراف خورشید ایجاد می شوند. از نظر جغرافیایی، نقطه مقابل خورشبد باید دقیقا با مرکز رنگین کمان ها منطبق باشد.

برایس کانیون که در ایالت یوتا کشور ایالات متحده قرار گرفته، آرایه ای بدیع از سنگ های رسوبی نوک تیزی را در بر دارد که به نام hoodoo معروف هستند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا