کیهان نورد روس امروز به ایران می آید Reviewed by Momizat on . الکساندر الکساندروف، کیهان نورد روس امروز - یکشنبه - 23 آذر ماه وارد ایران خواهد شد. وی به عنوان یکی از مشهورترین سرنشینان فنی ایستگاه فضایی سالیوت 7 و میر بوده الکساندر الکساندروف، کیهان نورد روس امروز - یکشنبه - 23 آذر ماه وارد ایران خواهد شد. وی به عنوان یکی از مشهورترین سرنشینان فنی ایستگاه فضایی سالیوت 7 و میر بوده Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » کیهان نورد روس امروز به ایران می آید

کیهان نورد روس امروز به ایران می آید

315202_347

الکساندر الکساندروف، کیهان نورد روس امروز – یکشنبه – ۲۳ آذر ماه وارد ایران خواهد شد.

وی به عنوان یکی از مشهورترین سرنشینان فنی ایستگاه فضایی سالیوت ۷ و میر بوده و اکنون مهندس ارشد موسسه فضایی ‘انرگیا’ است.

الکساندروف قرار است طی سفرش به ایران با همراهی سیروس برزو پژوهشگر و روزنامه نگار تاریخ فضانوردی، از تهران، اصفهان و تبریز بازدید کرده و در این سه شهر به سخنرانی و گفت و گو با مردم و مسئولان بپردازد.

الکساندورف ار فرهنگسرای رازی تهران دیدن و روز چهارشنبه ۲۶ آذر در باشگاه نجوم تهران واقع در مرکز علوم و ستاره شناسی و همچنین روز جمعه ۲۸ آذر نیز در تبریز در انجمن نجوم آیاز حضور خواهد داشت.

او در سخنرانی خود به شرح تجربیات خود از سفرهای فضایی و سفرهای علمی خود می پردازد و در نهایت به سوالات شرکت کنندگان پاسخ می دهد.

الکساندر الکساندروف فضانورد کهنه کار شوروی سابق که در حال حاضر مسئول بخش آزمایش های سرنشین دار موسسه موشکی و کیهانی ‘انرگیا’ سازنده اصلی سفینه های فضایی و ناوهای سرنشین دار روسیه و رهبر ماموریت های سرنشین دار این کشور است.

وی تاکنون دو پرواز به فضا داشته و در این ماموریت ها جمعا ۳۰۹ شبانه روز و ۱۸ ساعت و ۲ دقیقه و ۵۸ ثانیه را در فضا به سر برده است.

وی دو بار نیز عملیات راهپیمایی فضایی را با مجموع ۵ ساعت و ۴۵ دقیقه انجام داده است.

وی متولد که ۲۰ فوریه ۱۹۴۳ شهر مسکو (روسیه) است، در سال ۱۹۶۰ تحصیلات دبیرستانی را در شهر زاگوریانکا در استان مسکو را به پایان رساند.

سپس در سال ۱۹۶۳ دوره آموزشگاه نظامی هوایی فنی خدمات تخصصی سرپوخوفسکی در دانشکده فناوری رادیویی را گذراند و به دلیل انحلال دانشکده فناوری رادیویی همان سال به خدمت سربازی رفت.

الکساندروف در سال های ۱۹۶۴ تا ۱۹۶۹ در دانشگاه فنی بائومان درس خواند و تخصص مهندسی الکترومکانیک را به دست آورد.

وی در ۲۴ اکتبر ۱۹۸۸ در دانشکده مهندسی فیزیک مسکو موفق به دریافت دکترای علوم فنی شد.

الکسانروف از یک سال پیش یعنی سال ۱۹۹۷ نیز عضو آکادمی بین المللی اطلاعات شده بود.

وی مولف مجموعه ای از کتاب های علمی و فنی است و همچنین یکی از اعضای گروه نویسندگان کتاب های ‘کارهای مونتاژی و تعمیرو بازسازی در فضا’ بود.

این کتاب ها در سال ۱۹۹۰ چاپ شد. همچنین کتاب ‘تاریخچه فناوری فضایی در انرگیا’ به نوشته الکساندروف در سال ۱۹۹۶ منتشر شد .

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا