شما اینجا هستید: خانه » قفل دیجیتال ما را منظم تر و خوش قول تر می کند !

قفل دیجیتال ما را منظم تر و خوش قول تر می کند !

دیروز عصر ساعت ۴ با یکی از دوستام که اتفاقا خیلی هم آدم خوش قولی هست تو یه کافی شاپ قرار گذاشتیم که بعد از مدت ها همدیگه رو ببینیم و کمی از زندگی پرمشغله و خسته کننده این روزها دور بشیم . خیلی عجیب بود . ساعت ۴:۳۰ شد و دوستم نیومد . ۵ شد و نیومد . کم کم داشتم نگران می شدم . همین که دستم رو بردم سمت گوشیم که شمارشو بگیرم دیدم سر و کله اش پیدا شد اما با یه وضع آشفته و کاملا عصبی . بعد از یه احوالپرسی ، علت تاخیرش رو پرسیدم چون واقعا کنجکاو شده بودم ببینم که چی باعث شده که یه آدم منظم این همه سر قرارش دیر برسه . دوستم شروع کرد به تعریف کردن و گفت : ” موقعی که می خواستم از خونه بیام بیرون انقدر عجله داشتم که یادم رفت سوئیچ ماشین رو بردارم و وقتی رسیدم پارکینگ کنار ماشین تازه یادم افتاد که سوئیچ رو جا گذاشتم ، وقتی با عجله دوباره برگشتم پشت در خونه، اونجا بود که متوجه شدم کلیدهای در خونه رو هم جا گذاشتم پشت در ، دیگه واقعا بدشانسی از این بدترم میشد؟ خلاصه با هزار بدبختی رفتم یه کلید ساز پیدا کردم و آوردم تا در و باز کنه. ولی به خاطر اینکه کلید پشت در مونده بود مجبور شدیم تا کل مغزی قفل در رو عوض کنیم . خلاصه اینکه حدود ۱ساعت درگیر باز کردن در و برداشتن سوئیچ و کلیدهام بودم و به همین خاطر دیر شد ” .

من که حسابی گیج شده بودم ازش پرسیدم : ” ببینم مگه قفل خونه شما هنوز با کلید باز میشه؟”

– ” آره . چه طور مگه ؟”

– ” آخه فکر نمی کردم تو این زمان هنوز کسی از قفل های کلیدی استفاده کنه و مجبور باشه هر روز و هر لحظه که تصمیم میگیره بره بیرون یه دسته کلید سنگین و با خودش حمل کنه یا مثل تو جا بذاره و این همه براش دردسر درست بشه “

-” خب مگه شما از چه قفلی برای در خونه اتون استفاده می کنید ؟”

– ”  ما خیلی وقته که قفل دیجیتال خریدیم! البته بگم که قبل از خرید در مورد قفل های هوشمندی که تازه به بازار اومده بودن و  با اثر انگشت باز میشدن خیلی شنیده بودم ولی همه مون فکر میکردیم که خیلی گرون باشن و ما قدرت خریدش رو نداشته باشیم ، تا اینکه همینجوری که داشتم تو  اینترنت سرچ میکردم ، به یه سایتی رسیدم به اسم قفل دیجیتال یوکا که هم اسمش برام جالب بود و هم اطلاعاتش در مورد انواع قفل دیجیتال کامل بود  . من کلا عادت دارم هرچیزی که می خوام بخرم اول در موردش حسابی اطلاعات به دست میارم و بعد تصمیم به خرید می گیرم . خلاصه یه دفعه دیدم چند ساعت گذشته و من همچنان تو این سایت دارم میگردم ، هم چند تا از مقاله هاش رو خوندم که کلا بدونم قفل هوشمند چه امکانات و مزایایی داره ، هم هرچی محصول قفل دیجیتال داشت باز کردم و قیمت هاش رو با هم مقایسه کردم . همون روز فهمیدم که اتفاقا قفل دیجیتال اونقدرا هم که ما فکر می کردیم گرون نیست و اتفاقا وقتی با آینده نگری به خرید قفل دیجیتال فکر می کنیم ، اتفاقا خرید قفل هوشمند میتونه خیلی به صرفه اقتصادی باشه ، مثلا تو فکر کن اگر یه شب خونه نباشی یا رفته باشی سفر و خونه تون رو دزد بزنه حداقلش چند ده میلیون ممکنه بهتون خسارت بخوره، ولی با خرید یه قفل الکترونیکی خوب مطمئن میشی که دیگه گرفتار همچین دردسرها و خسارت هایی نمیشی . نه؟ “

– ” آره خب به نظرم حرفت منطقیه “

-“اگر دوست داری میتونم تو چند دقیقه برات از تجربه خودم بگم “

– ” آره اگر بگی که ممنون میشم “

-” ببین اول از همه اینکه وقتی قفل دیجیتال رو نصب میکنی دیگه هیچ وقت مثل امروز به خاطر اینکه کلیدهاتو جا گذاشتی دچار دردسر نمیشی، چون راه باز کردن قفل دیجیتال یا اثر انگشت که همیشه همراهته یا رمز عبور که اون هم همیشه تو ذهنت میمونه .

دوم اینکه، دیگه حتی نیازی نیست موقع بیرون اومدن از خونه نگران این باشی که در خونه رو قفل کردی یا نه ، چون قفل هوشمند باهوشه و خودش تشخیص میده که در باز مونده و بعد از چند ثانیه به صورت اتومات در بسته میشه و تو مجبور نیستی مسیر رفته رو دوباره برگردی که چک کنی در رو بستی یا نه . قفل هوشمندی که ما نصب کردیم چند تا سیستم امنیتی خوب هم داره، مثلا سیستم امنیتی ضد سرقت و ضد شوک که این سیستم باعث میشه هیچ سارقی حتی جرئت نزدیک شدن به این قفلها رو نداشته باشه . اگه یه وقت فرد غیرمجازی به غیر از افرادی که خودتون تایید کردید بخواد با ورود رمز اشتباه یا ضربه زدن به قفل وارد خونه بشه، قفل به شما هشدار میده .یه سیستم امنیتی کودک و سالمند هم داره که فکر میکنم برای شما که بچه کوچیک تو خونه دارید میتونه خیلی مفید باشه ، با فعال کردن قفل کودکِ قفل دیجیتال اگر یه زمانی سرگرم کار بودی مطمئنی که دخترت نمی تونه در و باز کنه و بیاد تو راه پله ها که خطر زیادی براش داره .

مثلا ما از بین همه قفل ها ، این قفل کارتی درب آپارتمان رو انتخاب کردیم که هم به بودجه ما بیشتر نزدیک بود ،هم ظاهر قشنگ و لوکس داشت و هم امکاناتش به اندازه قیمتش خیلی خوب بود . ولی تنوع قفل هاشون واقعا زیاده مثلا یکی از قفل ها که خیلی واسه من جالب بود یه قفل دیجیتال بود که فکر میکنم اسمش قفل دیجیتالی سلطنتی بود و جالبیش این بود که طراحیش کاملا کلاسیک و قدیمی بود ولی همه امکانات قفل های دیجیتالی جدید رو داشت.

چون ما تو اون زمان دنبال یه گاوصندوق خوب هم می گشتیم برای دفتر کار همسرم ، برای ما جالب بود که تو این سایت گاوصندوق اثر انگشتی هم دارن .تا قبل از اون روز در مورد گاوصندوق رمزی شنیده بودیم ولی تا به حال در مورد گاو صندوق های اثر انگشتی چیزی نشنیده بودیم و ندیده بودیم .  و الان که چند ماهی میشه که خریدیم و ازش استفاده می کنیم کاملا از این نوع جدید گاو صندوق راضی هستیم.

ولی بازم به نظر من خودت بری یه سر به سایت شون بزنی بهتره و میتونی اطلاعات بیشتری جمع کنی و فکر میکنم راحت تر بتونی تصمیم بگیری “

خلاصه دیروز مجبور شدم دوستم رو به یه شام دعوت کنم تا قفل خونه ما رو از نزدیک ببینه . امیدوارم دوستم با خرید قفل دیجیتالی دیگه بدقولی نکنسم۴ه و سر وقت سر قرارش بیاد !

بازگشت به بالا