آسمان در این هفته: مقارنه خارجی عطارد در ۱۶ خرداد Reviewed by Momizat on . هواي غافلگيركننده خرداد مي‌تواند با بارش‌هاي ناگهاني شرايط رصدي و مشاهده آسمان را سخت كند؛ اما بهتر است از زيبايي‌هاي آسمان شب غافل نشويم و فرصت رصد اجرام ژرف ر هواي غافلگيركننده خرداد مي‌تواند با بارش‌هاي ناگهاني شرايط رصدي و مشاهده آسمان را سخت كند؛ اما بهتر است از زيبايي‌هاي آسمان شب غافل نشويم و فرصت رصد اجرام ژرف ر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » آسمان در این هفته: مقارنه خارجی عطارد در ۱۶ خرداد

آسمان در این هفته: مقارنه خارجی عطارد در ۱۶ خرداد

آسمان در این هفته: مقارنه خارجی عطارد در 16 خرداد

هوای غافلگیرکننده خرداد می‌تواند با بارش‌های ناگهانی شرایط رصدی و مشاهده آسمان را سخت کند؛ اما بهتر است از زیبایی‌های آسمان شب غافل نشویم و فرصت رصد اجرام ژرف را در هفته پیش‌رو از دست ندهیم.

۱۶ خرداد حوالی ساعت ۶:۳۲ صبح مقارنه خارجی عطارد رخ می‌دهد. مقارنه (داخلی و خارجی) سیاره‌ها یک وضعیت مداری آن‌هاست و زمانی که یکی از سیاره‌های منظومه شمسی، خورشید و زمین در یک راستا قرار بگیرند رخ می‌دهد. در مورد دو سیاره زهره و عطارد که مدارشان داخل مدار زمین است، ممکن است سیاره میان زمین و خورشید قرار گیرد که مقارنه داخلی نامیده می‌شود یا خورشید بین سیاره و زمین قرار بگیرد که مقارنه خارجی است. اما اصطلاحات داخلی و خارجی برای سیاره‌های دیگر ذکر نمی‌شود (تمام مقارنه‌هایی که برای سیاره‌های دیگر می‌تواند رخ دهد از نوع خارجی است که صرفا به آن مقارنه گفته می‌شود).

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 196
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا