دلیل نبود آب در مریخ Reviewed by Momizat on . تحقیقات جدید نشان می دهد در سطح مریخ راه فراری وجود دارد که آب سیاره از طریق آن به فضا رانده می شود. به گزارش اندگجت، برای مدت های طولانی دانشمندان تصور می کردن تحقیقات جدید نشان می دهد در سطح مریخ راه فراری وجود دارد که آب سیاره از طریق آن به فضا رانده می شود. به گزارش اندگجت، برای مدت های طولانی دانشمندان تصور می کردن Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » دلیل نبود آب در مریخ

دلیل نبود آب در مریخ

دلیل نبود آب در مریخ

تحقیقات جدید نشان می دهد در سطح مریخ راه فراری وجود دارد که آب سیاره از طریق آن به فضا رانده می شود.

به گزارش اندگجت، برای مدت های طولانی دانشمندان تصور می کردند  آب موجود در مریخ به تدریج و طی سالهای متمادی از بین رفته و به همین دلیل سطح سیاره ای خشک باقی مانده است.

به گزارش آکاایران: اما تحقیقات گروهی از محققان دانشگاه کلورادو نشان می دهد در جو مریخ راه فراری وجود دارد که سبب می شود هیدروژن با سرعتی زیاد به فضا رانده شود.

اطلاعات موجود حاکی از آن است که مولکول های آب در فصول گرمتر در ارتفاعی بالاتر از سطح سیاره معمول شناور می شوند. این دقیقا برخلاف رفتار آب روی زمین است. هنگامیکه مولکول های آب به میانه جو سیاره می رسند، نور مافوق بنفش به شکست آنها کمک می کنند. از آنجا که مولکول هیدروژن بسیار سبک هستند، در مدت زمان کوتاهی این عنصر از جاذبه مریخ می گریزد.

البته برای درک آنکه واقعا چه اتفاقی برای مولکول های آب می افتد، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

همچنین براساس تحقیق جدید نرخ فرار آب از سطح مریخ با آنچه قبلا تصور می شد، تفاوت زیادی است. درهرحال تحقیقاتی این چنین نشان می دهند سیاره های دیگر رفتاری مانند زمین ندارند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا