سیارک ها، معدن های فضایی آینده Reviewed by Momizat on . بازار معادن سیارکی روز به روز داغ‎تر می‎شود. در تازه ترین اقدام برای معدن کاوی فضایی، قرار است تا این بار استخراج منابع و استفاده از آنها در خود فضا انجام گیرد. بازار معادن سیارکی روز به روز داغ‎تر می‎شود. در تازه ترین اقدام برای معدن کاوی فضایی، قرار است تا این بار استخراج منابع و استفاده از آنها در خود فضا انجام گیرد. Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اجرام آسمانی » سیارک ها، معدن های فضایی آینده

سیارک ها، معدن های فضایی آینده

سیارک ها، معدن های فضایی آینده

بازار معادن سیارکی روز به روز داغ‎تر می‎شود. در تازه ترین اقدام برای معدن کاوی فضایی، قرار است تا این بار استخراج منابع و استفاده از آنها در خود فضا انجام گیرد. برنامه ای که آغاز آن تنها دو سال دیگر خواهد بود و اگر این کار با موفقیت انجام شود جهش عظیمی در مسکونی سازی مناطق خارج از زمین برداشته خواهدشد.

در تازه ترین برنامه برای معدن کاوی سیارکی، شرکتی تازه تاسیس قصد دارد ناوگانی از کاوشگرهای کوچک را به فضا اعزام کنند تا به ملاقات این صخره های فضایی بروند و ذخایر ارزشمند آنها را برداشت کند. اگر «تب طلا» امروزه افسانه ای مربوط به قرن نوزدهم است، در قرن ۲۱ با «تب سیارکی» روبرو هستیم. شرکت دیپ اسپیس اینداستریز (به معنی صنایع اعماق فضا) که پس از Planetary Resources  (به معنی منابع سیاره‎ای) دومین شرکتی است که وارد این رقابت می شود، قصد دارد تا منابع سیارکی را در همان محل استخراج آنها به کار گیرد: برنامه آنها این است که از این منابع به عنوان خوراک چاپگرهای سه بعدی مستقر در فضا استفاده کنند.

 

مهم ترین مفاد برنامه شرکت Deep Space Industries به شرح زیر است:

دو مجموعه از ماهواره های کوچک، اکتشاف اولیه را انجام خواهند داد و چراغ معدن کاوی سیارک های نزدیک زمین (NEA)  را روشن خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۵ / ۱۳۹۴، این شرکت فضاپیمای بدون سرنشین  FireFly(به معنای کرم شب تاب) خود را به فضا ارسال می کند. این فضاپیمای ۲۷ کیلویی را که ساختاری ماژولار دارد، با هزینه ای اندک می توان بر روی ماهواره های تجاری به فضا پرتاب کرد. فضاپیمای FireFly در سفر دو تا شش ماهه خود سیارک هایی را مورد مطالعه قرار خواهد داد. هنوز مشخص نیست که آیا این شرکت در محدود مدار زمین باقی می ماند، یا برای رسیدن به سیارک ها به فواصل دورتر خواهد رفت.

در سال ۲۰۱۶ / ۱۳۹۵، شرکت Deep Space فضاپیماهای بزرگ تر و ۳۴ کیلوگرمی خود به نام DragonFly (به معنای سنجاقک) را به فضا خواهد فرستاد؛ که با پرواز به سوی سیارک ها، نمونه های آنها را جمع آوری کرده و طی ۲ تا ۴ سال به زمین بر خواهد گشت.

بر اساس چیزی که در سیارک ها پیدا شود، فضاپیماهای DragonFly بین ۳۰ تا ۷۵ کیلوگرم صخره فضایی را با خود به زمین خواهد آورد.

 در تازه ترین برنامه برای معدن کاوی سیارکی، شرکتی تازه تاسیس قصد دارد ناوگانی از کاوشگرهای کوچک را به فضا اعزام کنند تا به ملاقات این صخره های فضایی بروند و ذخایر ارزشمند آنها را برداشت کند

در نهایت، هدف تغذیه کارخانه ریخته گری ریزگرانشی (Micro Gravity Foundry) این شرکت است؛ گونه ای جدید از چاپگرهای سه بعدی که از ذرات باردار گاز نیکل برای چاپ فلز در فضا استفاده می کند. این شرکت ادعا می کند که محصولات فلزی ساخت این شرکت مستحکم تر از محصولاتی است که به روش سنتی کلوخه سازی ساخته می شود؛ روشی که در آن از فلزاتی با دمای ذوب پایین استفاده می شود. سرانجام، این ریخته گری تامین کننده کارخانه ای در ژرفای فضا خواهد بود که طیف گسترده ای از قطعات را خواهد ساخت. این کارخانه می تواند قطعات جدید را برای ماموریت های مریخ چاپ کند، اجزای لازم برای ایستگاه های تازه ای را که باید جایگزین ماهواره های مخابراتی شوند تامین کند، و حتی ایستگاه های فضایی را که می توانند انرژی زمین را از فضا به دست آورند بسازد. همانند سایر کسانی که به معدن کاوی سیارکی امیدوارند، مسولان این شرکت نیز عقیده دارند که سیارک ها می توانند به منابع سوختی برای ماهواره ها و فضاپیماها مبدل شوند.

دیوید گامپ، مدیرعامل شرکت DSI می گوید: «همانند معدن آهنی که در نزدیکی یک کارخانه ساخت خودرو قرار دارد، آنها نیز می توانند

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
 • تبلیغات

  با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

 • دیدگاه (1)

  • تعمیر کولر گازی

   سلام و احترام خدمت مدیر وبسایت
   بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید خواستم از زحماتتون تشکر کنم، باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد
   مچکرم

   پاسخ

  ارسال یک دیدگاه

  بازگشت به بالا