پرتاب موفق موشک سایوز برای رساندن فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی Reviewed by Momizat on . این پرتاب شب گذشته (شنبه) در ساعت 21:41 به وقت گرینویچ از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان انجام شد. فضاپیمای پروگرس پس از پنج دقیقه در فضا از موشک سایوز جدا ش این پرتاب شب گذشته (شنبه) در ساعت 21:41 به وقت گرینویچ از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان انجام شد. فضاپیمای پروگرس پس از پنج دقیقه در فضا از موشک سایوز جدا ش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » پرتاب موفق موشک سایوز برای رساندن فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی

پرتاب موفق موشک سایوز برای رساندن فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی

 پرتاب موفق موشک سایوز برای رساندن فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی

این پرتاب شب گذشته (شنبه) در ساعت ۲۱:۴۱ به وقت گرینویچ از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان انجام شد.

فضاپیمای پروگرس پس از پنج دقیقه در فضا از موشک سایوز جدا شد و با باز کردن آرایه های خورشیدی و آنتن جهت یاب خود، سفر دو روزه را به ایستگاه فضایی آغاز کرد. این فضاپیما در مسیر خود، ۳۴ بار دور زمین خواهد چرخید.

پروگرس MS قرار است بامداد روز دوشنبه (۲۸ تیر) به ماژول Pirs ایستگاه ملحق شود. این فضاپیما برای بیش از شش ماه در آزمایشگاه مداری باقی مانده و سپس در اواسط ژانویه از آن جدا خواهد شد و در جو زمین خواهد سوخت.

این پرتاب در ابتدا برای روز ۳۰ آوریل برنامه ریزی شده بود اما بعد به دلیل به تاخیر افتادن ماموریت سرنشین دار سایوز MS-01 تا هفته پیش، روز شنبه اجرا شد.

فضاپیمای پروگرس MS-03 با خود حدود ۲.۵ تن محموله شامل ۱.۶ تن سوخت، ۴۷ کیلوگرم هوای فشرده، ۴۲۰ کیلوگرم آب، ۳۷۴ کیلوگرم مواد غذایی، پوشاک، تجهیزات پزشکی و وسایل بهداشت شخصی را به همراه تجهیزات علمی به ایستگاه فضایی منتقل خواهد کرد.

پرواز روز گذشته شانزدهمین ماموریت مداری روسیه و هشتمین ارسال از پایگاه بایکونور در سال جاری بود. پرواز بعدی روسیه برای اواخر ماه اوت برنامه ریزی شده که طی آن یک موشک پروتون M با خود ماهواره ارتباطی اکواستار ۲۱ را به مدار خواهد برد.

پروگرس در ایستگاه تنها نخواهد ماند چرا که شرکت اسپیس قرار است فردا (دوشنبه) ماموریت CRS-9 را بر روی موشک فالکون ۹ از پایگاه فضایی کیپ کارناول به آزمایشگاه مدارگرد ارسال کند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا