۳ سال زندانی برای ناکامی فضایی روسیه Reviewed by Momizat on . شکست نخستین عملیات پرتاب موشک سایوز به فضا از پایگاه و استوچنی در حضور رییس جمهوری روسیه، افزون بر توبیخ بلندپایه ترین مقام های فضایی از سوی ولادیمیر پوتین، به شکست نخستین عملیات پرتاب موشک سایوز به فضا از پایگاه و استوچنی در حضور رییس جمهوری روسیه، افزون بر توبیخ بلندپایه ترین مقام های فضایی از سوی ولادیمیر پوتین، به Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » ۳ سال زندانی برای ناکامی فضایی روسیه

۳ سال زندانی برای ناکامی فضایی روسیه

3 سال زندانی برای ناکامی فضایی روسیه

شکست نخستین عملیات پرتاب موشک سایوز به فضا از پایگاه و استوچنی در حضور رییس جمهوری روسیه، افزون بر توبیخ بلندپایه ترین مقام های فضایی از سوی ولادیمیر پوتین، به صدور حکم سه سال زندان برای مدیر شرکت سازنده این پایگاه دو میلیارد دلاری منجر شد.

 

کمتر از دو روز از بروز این ناکامی فضایی در واستوچنی و پس از دستور رییس جمهوری روسیه برای پیگیری قضایی فوری، یک دادگاه امروز (جمعه) «ایگور نسترنکو» رییس شرکت پل سازی اقیانوس آرام را به عنوان یکی از عاملان بروز نقص فنی در پایگاه واستوچنی مجرم شناخت.
به گزارش ریانووستی وی به حیف و میل ۱۰۴،۵ میلیارد روبل (یک میلیارد ۳۰۰ میلیون یورو) متهم شده بود.
در حالیکه این پرتاب با تاخیر کمتر از یک روز و بدون نقص برگزار شد، اما پوتین دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در امور دفاعی و فضایی را به علت بروز نقص فنی در سامانه سوخت رسانی متصل به موشک توبیخ کرد.
همچنین ایگور کوماروف رییس آژانس فدرال فضایی و لئونید شالیموف مدیرعامل مرکز صنعتی «اتوماتیکی» روسیه که سامانه سوخت رسانی ایراد دار را تحویل داده بود، به علت ناکامی در پرتاب فضایی واستوچنی توبیخ شد.
شکست پرتاب موشک حامل ماهواره از نخستین پایگاه فضایی ساخته شده در روسیه پس از فروپاشی شوروی سابق که در استان آمور در شرق این کشور قرار دارد، با بازتاب فوری و گسترده خبری در جهان، واکنش فوری پوتین را در پی داشت و رسانه های روسی به نقل از وی گزارش دادند: چهار نفر بازداشت شده اند و اگر تقصیر و جرم آنها محرز شود به حبس محکوم می شوند.
روسیه تنها دارنده امکانات پرتاب موشک برای حمل ماهواره و تاسیسات فضایی به کشورهای دیگر است که آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا از این سامانه ها روسی استفاده می کنند و حتی از پایگاه های خارج از مرزهای خود نیز عملیات پرتاب را برای کشورهای دیگر اجرا می کند.
مسکو افزون بر درآمد پرتاب های فضایی، اعتبار ویژه ای در این حوزه برای خود قائل می باشد و در صدد حفظ آن و ایمنی کامل پرتاب های آینده است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا