موشک برقی خورشیدی جدید برای انتقال انسان به مریخ Reviewed by Momizat on . یک شرکت هوافضای آمریکایی موفق به کسب قرارداد 67 میلیون دلاری ناسا برای طراحی سیستم پیش رانش فضایی نسل آینده با انرژی خورشید شد.    ، سیستم جدید شرکت Aeroje یک شرکت هوافضای آمریکایی موفق به کسب قرارداد 67 میلیون دلاری ناسا برای طراحی سیستم پیش رانش فضایی نسل آینده با انرژی خورشید شد.    ، سیستم جدید شرکت Aeroje Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » موشک برقی خورشیدی جدید برای انتقال انسان به مریخ

موشک برقی خورشیدی جدید برای انتقال انسان به مریخ

موشک برقی خورشیدی جدید برای انتقال انسان به مریخ

یک شرکت هوافضای آمریکایی موفق به کسب قرارداد ۶۷ میلیون دلاری ناسا برای طراحی سیستم پیش رانش فضایی نسل آینده با انرژی خورشید شد. 

 

، سیستم جدید شرکت Aerojet Rocketdyne یک نسخه اصلاح شده از فناوری مورد استفاده از دهه ۱۹۵۰ تاکنون است و ناسا اظهار کرده که می تواند به عنوان بخشی از ماموریت ها از جمله کاوش مریخ به کار گرفته شود.

 

سیستم های پیش رانش الکتریکی با شتاب دادن ذراتی مانند یون ها و تولید یک نور آبی رنگ متمایز کار می کنند. آن ها بخش اصلی اکتشافات فضایی توسعه یافته هستند زیرا با وجود اینکه نیروی محرکه کمتری نسبت به موش های شیمیایی منتقل کننده فضاپیماها به مدار تولید می کنند اما به سوخت کمتری نیاز دارند.

 

برای ماموریت های فضایی طولانی مدت در خارج از گرانش سیاره ای، این بهره وری از اهمیت بیشتری نسبت به انرژی خام برخوردار است. پیش رانش الکتریکی در چند ماموریت اکتشافی رباتیک فضای عمیق از جمله ماموریت داون به مقصد سرس بکار گرفته شده است.

 

به گفته ناسا، سیستم جدید باید ۱۰ برابر کارآمدتر از یک موشک شیمیایی و دو برابر قدرتمندتر از سیستم های الکتریکی موجود باشد. یک کاربرد بالقوه برای این سیستم بروزرسانی شده می تواند در ماموریت تغییر مسیر سیارک (ARM) باشد که قصد دارد یک سیارک نزدیک زمین را گرفته و آن را به مداری در اطراف ماه برای تحقیق، تغییر مسیر دهد.

 

شرکت Aerojet Rocketdyne ممکن است به بزرگی شرکت های اسپیس ایکس الون ماسک یا بلواوریجین جف بزوس نباشد، اما یک بازیکن مهم و قدیمی در خدمات و مهندسی فضایی خصوصی محسوب می شود این شرکت موتور شاتل فضایی را ساخته است. موتور AR1 آن قرار است در کنار یک موتور شرکت بلواوریجین به عنوان جایگزین موتور RD-180 روسیه در موشک های حامل و ماموریت های اکتشافی استفاده شود.

 

مهندسان Aerojet Rocketdyne 360 ماه وقت دارند که موتور جدید را آماده کنند و به گفته ناسا، این موتور در ترکیب با سیستم های ارتقا یافته تولید انرژی خورشیدی کار خواهد کرد.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا