تلفن همراه خود را به آشکارساز پرتوهای کیهانی تبدیل کنید Reviewed by Momizat on . شما میتوانید ذرات پر انرژی را آشکار کنید که منبعی در بیرون از منظومه‌ی خورشیدی ما دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن مورد نظر را دانلود کرد شما میتوانید ذرات پر انرژی را آشکار کنید که منبعی در بیرون از منظومه‌ی خورشیدی ما دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن مورد نظر را دانلود کرد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » مقاله ها » تلفن همراه خود را به آشکارساز پرتوهای کیهانی تبدیل کنید

تلفن همراه خود را به آشکارساز پرتوهای کیهانی تبدیل کنید

 تلفن همراه خود را به آشکارساز پرتوهای کیهانی تبدیل کنید

شما میتوانید ذرات پر انرژی را آشکار کنید که منبعی در بیرون از منظومه‌ی خورشیدی ما دارند.
تنها کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن مورد نظر را دانلود کرده و روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. سپس در مواقعی که از گوشی استفاده نمی‌کنید روی دوربین آن را با نوار چسب کدر، (مانند چسب برق) پوشانده و آن را در حالی‌که صفحه نمایش آن رو به بالا باشد قرار دهید. در این شرایط اگر برخورد ذره پر انرژی با آشکارساز دوربین رخ دهد، اطلاعات آن به پایگاه داده مرکزی فرستاده می‌شود.
این پروژه با نام DECO قصد دارد که به ثبت میون‌ها بپردازد که در زمان برخورد پرتوهای کیهانی با جّو زمین ایجاد می‌شوند. دانشمندان معتقدند که این پرتوها در سیاه‌چاله‌ها و ابرنواخترها ایجاد می‌شوند، اما هنوز به مطالعات بیشتر در این حوزه نیاز است..

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 352

ارسال یک دیدگاه

بازگشت به بالا