دست خدا ! تعبیری از تصویر تلسکوپ ناسا Reviewed by Momizat on . توضیح عکس: عکس این دست ممکن است شبیه یک عکس اشعه ایکس در مطب دکتر به نظر برسد، اما در واقع ابری از مواد به بیرون پرتاب شده ناشی از یک انفجار ستاره ای است. فضاپی توضیح عکس: عکس این دست ممکن است شبیه یک عکس اشعه ایکس در مطب دکتر به نظر برسد، اما در واقع ابری از مواد به بیرون پرتاب شده ناشی از یک انفجار ستاره ای است. فضاپی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » تلسکوپ » دست خدا ! تعبیری از تصویر تلسکوپ ناسا

دست خدا ! تعبیری از تصویر تلسکوپ ناسا

دست خدا ! تعبیری از تصویر تلسکوپ ناسا

توضیح عکس: عکس این دست ممکن است شبیه یک عکس اشعه ایکس در مطب دکتر به نظر برسد، اما در واقع ابری از مواد به بیرون پرتاب شده ناشی از یک انفجار ستاره ای است. فضاپیمای NuSTAR  ناسا این ساختار را در سطح انرژی بالای اشعه ایکس، که با رنگ آبی نشان داده شده است، برای اولین بار به تصویر کشیده است. تابش کم انرژی تر اشعه ایکس، که با رنگ سبز و قرمز نشان داده شده است، قبلا” توسط رصدخانه اشعه ایکس چاندرا ناسا کشف شده بود. عکس متعلق به: NASA/JPL-Caltech/McGill

برخی مذاهب و ستاره شناسی با هم نقطه اشتراکی ندارند، اما عکس جدید اشعه ایکس ناسا تصویر یک شئ آسمانی را گرفته است که شبیه به دست است.

تصویر کیهانی موسوم به دست خدا، زمانی بوجود آمد که یک ستاره منفجر شد و ابر بزرگی از مواد را به بیرون پرتاب کرد که ردیف تلسکوپ طیف سنجی هسته ای ناسا، یا NuSTAR  آنرا به سرعت، در انرژی بالای اشعه ایکس که با رنگ آبی در تصویر نشان داده شده است، دید. رصدخانه اشعه ایکس چاندرا ناسا قسمت های قرمز و سبز را قبلا” با استفاده از اشعه ایکس کم انرژی ، تصویر برداری کرده بود.

فیونا هریسون محقق اصلی تلسکوپ NuSTAR  از موسسه تکنولوژی پاسادنا در کالیفرنیا در یک بیانیه گفت: دید منحصر به فرد NuSTAR  در رصد اشعه ایکس در بالاترین سطح انرژی به ما نشان می دهد اشیاء و مناطق در طیف تابشهای جدید به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است.

عکس جدید، سحابی ناشی از بادهای یک تپ اختر را به تصویر می کشد که بوسیله باقی مانده های متراکم ستاره ای که در اثر یک اَبَر نو اختر منفجر شده است، بوجود آمده. چیزی که بعد از آن به جا مانده تپ اختری است به نام PSR B1509-58(به اختصار B1509) که ۷ بار در ثانیه به دور خود می چرخد و در طول تلاطم های مرگ ستاره، بادی از ذرات را به طرف مواد به بیرون پرتاب شده می دمد.

همانطور که این ذرات با میدان مغناطیسی نزدیکشان فعل و انفعال دارند، تابش اشعه ایکسی شبیه به شکل دست تولید می کنند (ناسا: پالسار، نزدیک نقطه سفید روشن در تصویر قرار گرفته است، اما دیده نمی شود.).

دانشمندان مطمئن نیستند آیا مواد پرتاب شده به فرض ما شبیه به دست هستند یا فعل و انفعالشان با ذرات تپ اختر آنها را دقیقا” به آن صورت درآورده است.

هونگ جون آن از دانشگاه مک گیل مونترال در یک بیانیه اعلام کرد: ما نمی دانیم آیا شکل دست یک خطای چشم است یا نه. در تصویر NuSTAR  دست بیشتر شبیه به یک مشت است که سر نخ هایی را به ما می دهد.

ابر قرمزی که در نوک انگشتان ظاهر شده، ساختاری جداگانه دارد که RCW89 نامیده می شود. ستاره شناسان بر این باورند که باد تپ اختر ممکن است در حال گرم کردن ابر باشد که منجر به تابش اشعه ایکس کم انرژی می شود.

انرژی های اشعه ایکس رصد شده توسط NuSTAR در محدوده ۷ تا ۲۵ کیلو الکترون ولت یا کِو قرار دارند، در حالیکه انرژی های رصد شده توسط کاندرا در محدوده ۰.۵ تا ۲ کِو قرار دارند.

تصویر موسوم به دست خدا نمونه ای از پاریدولیا می باشد، پاریدولیا پدیده ای روانشناسی ناشی از درک اشکال آشنا در تصاویر تصادفی و مبهم است. دیگر گونه های متداول پاریدولیا شامل دیدن حیوانات و چهره ها در ابرها می شود، یا مردی در ماه. تصویر مذکور با وجود ظاهر غیر طبیعی اش، بوسیله پدیده های اخترفیزیکی طبیعی تولید شده است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا