اجماع ستارگان باستانی Reviewed by Momizat on . بر اساس تحقیقات دانشمندان کانادایی، ستارگان باستانی در آغاز جهان و صدها میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang)، برای شکل‌دادن گروه‌هایی از ستارگان فوق‌العاده ش بر اساس تحقیقات دانشمندان کانادایی، ستارگان باستانی در آغاز جهان و صدها میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang)، برای شکل‌دادن گروه‌هایی از ستارگان فوق‌العاده ش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » ستاره شناسی باستانی » اجماع ستارگان باستانی

اجماع ستارگان باستانی

اجماع ستارگان باستانی

بر اساس تحقیقات دانشمندان کانادایی، ستارگان باستانی در آغاز جهان و صدها میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang)، برای شکل‌دادن گروه‌هایی از ستارگان فوق‌العاده شفاف، گردهم آمدند.

تیمی از محققان دانشگاه وسترن انتاریوی کانادا دریافته‌اند که این گروه‌های ستاره‌ای در زمان‌های خاص، به اندازه ۱۰۰ میلیون ستاره شفاف بوده‌اند.

این بازه‌های زمانی شفاف احتمالا در طول شکل‌گیری ستارگان و زمانی که آن‌ها هنوز پیش‌ستاره بوده‌اند، رخ داده‌ است؛ با این حال، این ستارگان باز هم گاز و خوشه‌های ماده را به سمت خود می‌کشیدند و موجب بروز انفجارهای شفاف می‌شدند.

بر اساس شبیه‌سازی محققان، خوشه‌ای متشکل از فقط ۱۶ پیش‌ستاره می‌توانست به طور موقت سطوحی از شفافیت بین هزار و ۱۰۰ میلیون برابر شفافیت خورشید را ایجاد کرده باشد.

این ستارگان اولیه بی‌نهایت شفاف بودند، با این حال جوانمرگ شدند و نخستین عناصر سنگین از جمله کربن و اکسیژن را بر جای گذاشتند که بلوک‌های سازنده حیات به شمار می‌آیند.

شناسایی نور حاصل از این گروه‌های ستاره‌ای اولیه به دلیل فاصله ۱۳ میلیارد سال نوری آن‌ها از زمین برای دانشمندان دشوار بود، اما تلسکوپ فضایی جیمز وب در آینده امکان چنین مشاهداتی را آسان‌تر خواهد کرد.

جزئیات این دستاورد علمی در مجله Monthly Notices of the Royal Astronomical Society ارائه شد.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا