آغاز ماراتن طولانی در ایستگاه فضایی بین‌المللی Reviewed by Momizat on . ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-16 ام در حالی سکوی پرتاب شماره 1 را ترک کرد که دو نفر از سه سرنشین آن قرار است در ایستگاه فضایی بین‌المللی رکوردشکنی کنند. به گزارش سرو ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-16 ام در حالی سکوی پرتاب شماره 1 را ترک کرد که دو نفر از سه سرنشین آن قرار است در ایستگاه فضایی بین‌المللی رکوردشکنی کنند. به گزارش سرو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » آغاز ماراتن طولانی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

آغاز ماراتن طولانی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

71228457182-16

ناو کیهانی سایوز تی.ام.آ-۱۶ ام در حالی سکوی پرتاب شماره ۱ را ترک کرد که دو نفر از سه سرنشین آن قرار است در ایستگاه فضایی بین‌المللی رکوردشکنی کنند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، «اسکات کلی» فضانورد کهنه کار ناسا که سه ماموریت مداری در پرونده دارد و تقریبا شش ماه از عمرش را در فضا به سر برده به همراه «میخائیل کورنیکو» کیهان‌نورد روس که او نیز قبلا ۱۷۶ روز را در ایستگاه فضایی بین‌المللی گذرانده، خود را برای اقامتی یک ساله در این ایستگاه آماده کرده‌اند.

تاکنون به طور معمول فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی مأموریت‌های فضایی شش ماه داشته‌اند. گرچه قبلا دکتر پالیاکف در مجتمع مداری میر پروازی به مدت ۴۳۷ روزه داشته، اما اینک هم فناوری‌ها ارتقاء یافته و هم شیوه آزمایش متفاوت است.

طی مدت این سفر، «مارک کلی»، فضانورد بازنشسته ناسا که برادر دوقلوی اسکات کلی است نیز تحت نظر خواهد بود. البته آزمایش بر روی این دو برادر برنامه‌ای سه ساله است که بودجه‌ای یک و نیم میلیون دلاری را در بر می‌گیرد و از مدت‌ها قبل تحت نظر کارشناسان ناسا آغاز شده است و مرتبا نمونه‌هایی از ادرار و مدفوع، بزاق دهان و خون از آنها گرفته شده و همچنین تحت برخی آزمایش‌های جسمی و روانی دیگر بوده‌اند. این کارها طی دوران سفر «کلی» و بعد از آن نیز به صورت منظم ادامه خواهد داشت.

در این سفر «گنادی پادالکا» نیز حضور دارد که قبلا چهار بار به فضا سفر کرده و جمعا بیش از ۷۰۰ شبانه روز را در مدار زمین به سر برده است. البته «پادالکا» تنها حدود شش ماه در مدار خواهد بود.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا