عامل احتمالی انفجار موشک آنتارس Reviewed by Momizat on . بر اساس نتایج تیم بازرسی، انفجار موشک آنتارس متعلق به شرکت اوربیتال ساینس احتمالا ناشی از وجود نوعی شیء پسماند در مخزن سوخت بوده که پس از ورود به موتور اصلی بال بر اساس نتایج تیم بازرسی، انفجار موشک آنتارس متعلق به شرکت اوربیتال ساینس احتمالا ناشی از وجود نوعی شیء پسماند در مخزن سوخت بوده که پس از ورود به موتور اصلی بال Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » عامل احتمالی انفجار موشک آنتارس

عامل احتمالی انفجار موشک آنتارس

990503971424517563510_6

بر اساس نتایج تیم بازرسی، انفجار موشک آنتارس متعلق به شرکت اوربیتال ساینس احتمالا ناشی از وجود نوعی شیء پسماند در مخزن سوخت بوده که پس از ورود به موتور اصلی بالابرنده، موجب انفجار موشک شده است.

موشک آنتارس حامل کپسول باری سیگنوس بامداد چهارشنبه هفتم آبان از پایگاه فضایی والوپس واقع در ویرجینیا به فضا پرتاب شد، اما تنها ۱۰ ثانیه پس از پرتاب، منفجر شد و محموله ۲۰۰ میلیون دلاری آن در آتش سوخت.

سیگنوس در سومین مأموریت رسمی انتقال تجهیزات به ایستگاه فضایی (Orb-3) قرار بود حدود ۲۲۷۰ کیلوگرم بار شامل آب و غذا، آزمایشات علمی، وسایل موردنیاز فضانوردان و نمونه اولیه ماهواره Redmoond را به فضا منتقل کند.

هزینه پرتاب ناکام موشک آنتارس که بخشی از قرارداد ۱.۹ میلیارد دلاری ناسا با شرکت خصوصی اوربیتال‌ ساینس برای انتقال تجهیزات به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) بود، بالغ بر دو میلیون دلار اعلام شد.

شرکت اوربیتال ساینس در ابتدای بررسی‌ها، این انفجار را با بروز مشکل در پمپ توربو یکی از موتورهای Soviet-era NK-33 ساخت شرکت GenCorp مرتبط دانست که موشک را نیرودهی می‌کرد.

با این حال، اوربیتال ساینس به تازگی پذیرفته که وجود نوعی شیئ پسماند خارجی، احتمالا عامل این انفجار بوده با این حال، مقامات اعلام کرده‌اند که این پسماند، محتمل‌ترین عامل ناکامی موشک نبوده است.

«باری بنسکی» سخنگوی اوربیتال ساینس اعلام کرد که هیئت بازرسی حوادث، وجود هر نوع اشتباه سخت‌افزاری پرواز توسط اوربیتال ساینس را رد کرده‌اند؛ این هیئت بازرسی شامل مقاماتی از ناسا و سازمان هوانوردی فدرال آمریکا است.

چنانچه بررسی‌ها، وجود شیئ پسماند موجود در تانک سوخت را به عنوان عامل انفجار آنتارس تایید کنند، این موضوع اثرات مالی و قانونی مشکل‌آفرینی برای شرکت اوربیتال ساینس به دنبال خواهد داشت.

یافته‌های جدید همچنین می‌تواند راه را برای طرح ادعاهای قانونی علیه اوربیتال ساینس توسط شرکت GenCorp باز کند.

اوربیتال ساینس ماه اکتبر اعلام کرد که انفجار موشک آنتارس، این شرکت را بر آن خواهد داشت تا از موتور دیگری به جای موتورهای شرکت GenCorp استفاده کند.

منبع:ایسنا

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا