تلسکوپ فضایی هابل تا ۲۰۲۰ فعال خواهد بود Reviewed by Momizat on . ابزار علمی تلسکوپ فضایی هابل طی آخرین ماموریت بررسی، تعمیر شده‌اند و این تلسکوپ قادر به ادامه فعالیت تحقیقاتی- اکتشافی تا سال 2020 خواهد بود. دانشمندانی که با ا ابزار علمی تلسکوپ فضایی هابل طی آخرین ماموریت بررسی، تعمیر شده‌اند و این تلسکوپ قادر به ادامه فعالیت تحقیقاتی- اکتشافی تا سال 2020 خواهد بود. دانشمندانی که با ا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اخبار نجوم » تلسکوپ فضایی هابل تا ۲۰۲۰ فعال خواهد بود

تلسکوپ فضایی هابل تا ۲۰۲۰ فعال خواهد بود

208155681423050640097_5

ابزار علمی تلسکوپ فضایی هابل طی آخرین ماموریت بررسی، تعمیر شده‌اند و این تلسکوپ قادر به ادامه فعالیت تحقیقاتی- اکتشافی تا سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

دانشمندانی که با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل مشغول انجام تحقیقات علمی هستند، اعلام کرده‌اند که این سامانه قادر است تا سال ۲۰۲۰ و حتی بیش از آن به فعالیت خود ادامه دهد.

«کنت سمباک» از موسسه علوم تلسکوپ فضاییT طی کنفرانسی مطبوعاتی در دویست‌و بیست‌و‌پنجمین نشست انجمن نجوم آمریکا مدعی شد که ابزار هابل طی آخرین ماموریت بررسی آن در سال ۲۰۰۹، تعمیر شده‌اند و وضعیت این تلسکوپ در حال حاضر مطلوب است.

به گفته این دانشمند، بسیاری از سیستم‌های دیگر هابل هم عملکرد خوبی دارند و این تلسکوپ سال ۲۰۱۵ بیست‌وپنج ساله خواهد شد. ناسا نیز سال ۲۰۱۳ با انجام بررسی‌هایی بر روی سیستم‌های مهندسی‌شده هابل اعلام کرد به احتمال قوی این تلسکوپ دست کم تا سال ۲۰۲۰ به فعالیتش ادامه دهد.

عملکرد این سامانه تا سال ۲۰۲۰ و بیشتر، هدفی مهم برای ناسا به شمار می‌آید، زیرا تلسکوپ فضایی «جیمز وب» سال ۲۰۱۸ به فضا پرتاب می‌شود و چنانچه این دو تلسکوپ به طور همزمان عمل کنند، دانشمندان قادر به مشاهده هدف کیهانی خاصی با استفاده از هر دوی آنها خواهند بود؛ این موضوع به ارائه جزئیات بیشتری از جرم کیهانی موردنظر کمک خواهد کرد.

منبع:ایسنا

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
  • تبلیغات

    با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

  • ارسال یک دیدگاه

    بازگشت به بالا