نظریه ای علیه بیگ بنگ Reviewed by Momizat on . نظريه اي كه چند سال اخير ابراز شده بيان مي دارد كه احتمالا فضا و زمان پس از انفجار بزرگ Big Bang آغاز نشده است بلكه فضا و زمان هميشه وجود داشته است و يك چرخه بي نظريه اي كه چند سال اخير ابراز شده بيان مي دارد كه احتمالا فضا و زمان پس از انفجار بزرگ Big Bang آغاز نشده است بلكه فضا و زمان هميشه وجود داشته است و يك چرخه بي Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » اصطلاحات علم نجوم » نظریه ای علیه بیگ بنگ

نظریه ای علیه بیگ بنگ

1385267084373

نظریه ای که چند سال اخیر ابراز شده بیان می دارد که احتمالا فضا و زمان پس از انفجار بزرگ Big Bang آغاز نشده است بلکه فضا و زمان همیشه وجود داشته است و یک چرخه بی پایان از انبساط و انقباض را انجام می دهد.

پاول استینهارت ، فیزیکدان دانشگاه پرینستون و نیل توروک از دانشگاه کمبریج دو دانشمندی هستند که این نظریه را ابراز کرده اند. طبق این نظریه در هر چرخه جهان از ماده داغ و چگال انباشته می شود و پس از آن مرحله انبساط را آغاز می کند که در طی آن جهان سرد می شود. تا اینجای کار همه چیز شبیه تصویر ارائه شده از نظریه انفجار بزرگ است. بعد از گذشت ۱۴ میلیارد سال انبساط جهان شتاب بیشتری به خود می گیرد. البته مشاهدات تجربی موید این نظریه می باشد. بعد از گذشت تریلیون ها سال ماده به طور کامل منتشر شده و به حداکثر انبساط خود می رسد. تابش نیز در سرتاسر جهان پراکنده می شود و بدین ترتیب مرحله انبساط جهان متوقف می شود. در مرحله بعد یک میدان انرژی ، ماده و تابش های جدیدی تولید می کند و بنابراین این چرخه مجددا شروع می شود.

این تئوری جدید پاسخ های محتملی را برای چندین مسئله که مدت های مدیدی در زمینه انفجار بزرگ در ذهن دانشمندان وجود داشت ؛ پاسخ می گوید. نظریه انفجار بزرگ طی چند دهه گذشته نظریه غالب در زمینه کیهان شناسی به شمار می فت. از جمله پرسش هایی که در نظریه انفجار بزرگ بدون پاسخ مانده است می توان به پرسش زیر اشاره کرد :

“چه چیزی برای اولین بار منفجر شده و چگونه قبل از آغاز زمان آن چیز وجود داشته است؟”

استینهارت ، استاد فیزیک که از جمله ارائه دهندگان این نظریه می باشد در این زمینه می گوید : ” این نظریه نیز تفسیر های موفقیت آمیزی در مورد جهان هستی ارائه می دهد و همانند نظریه انفجار بزرگ ، قادر به توجیه شرایط موجود می باشد ؛ اما نکته قابل ذکر آن است که شواهد قاطعی در دست نیست که بیان کند کدامیک از این نظریه ها صحیح است.”

وی در ادامه می افزاید ” “در این مرحله من نمی توانم هیچ کدام از این نظریه ها را رد کنم. چیزی که برای من جالب است این است که ما در حال حاضر دو نظریه داریم که از جهات بسیاری با یکدیگر فرق اساسی دارند و ما احتمالا تا چند سال آینده می توانیم به طور تجربی صحت و سقم این دو نظریه را بررسی کنیم .” نظریه انفجار بزرگ حدودا ۶۰ سال پیش ارائه شده است و در طی این مدت برای آنکه بتواند مشاهدات تجربی را به نحو شایسته ای توجیه کند ؛ تغییراتی در آن صورت گرفته و تا حدودی توسعه یافته است. یک عنصر بسیار اساسی که در دهه ۱۹۸۰ به این نظریه افزوده شده است مفهوم “تورم” است .

مفهوم تورم بیانگر دوره انبساط بسیار سریع است که در خلال اولین ثانیه های بعد از انفجار بزرگ روی داده است. دوره تورم برای تشریح وضعیت یکنواختی و همگونی جهان که توسط ستاره شناسان مشاهده شده عنصری مهم است . این مفهوم ضمنا می تواند توجیه کننده نحوه تشکیل کهکشانها باشد. این دانشمندان بعد ها مجبور شدند تا به نظریه انفجار بزرگ مفهوم “انرژی سیاه” را نیز بیافزایند. به این دلیل مفهوم انرژی سیاه به نظریه انفجار بزرگ اضافه شده است که توجیه گر مشاهدات جدیدی باشد که بیان می دارد انبساط جهان شتاب بیشتری به خود گرفته است .

در تئوری جدید صحبتی از تورم و انرژی سیاه به میان نمی آید و این دو مفهوم با ایده میدان انرژی جایگزین شده است. بر طبق این نظریه میدان انرژی در حال نوساناست و بدین ترتیب زمانی باعث انبساط جهان و زمانی دیگر باعث رکود می شود. در عین حال این نظریه تمام پدیده هایی که اخیرا مشاهده شده اند را به همان خوبی نظریه انفجار بزرگ توجیه کند.

استینهارت که یکی از پیشگامان ارائه تئوری تورم است در این زمینه می گوید : ” از آنجایی که نظریه جدید به مفروضات کمتری نیاز دارد ، استفاده از آن آسانتر به نظر می رسد.” حسن دیگر این نظریه این است که می تواند بدون افزودن مفروضات بیشتری به آن آینده جهان را پیش بینی کند. این نظریه می گوید جهان چرخه های مشخصی را طی می کند که هر کدام از آنها ممکن است تریلیون ها سال طول بکشد اما در مقابل نظریه انفجار بزرگ مفهوم تورم نمی تواند آینده دراز مدت جهان را پیش بینی کند . همانگونه که مفاهیمی همانند انرژی سیاه و تورم به طور غیر مترقبه مطرح می شوند ؛ می توان مفهوم دیگری را نیز به آنها اضافه نمود تا نحوه انبساط را به گونه دیگری توجیه کند در عین حال مدل چرخه ای حاوی چندین مفهوم جدید است که توروک و استینهارت در طی چند سال گذشته به همراه دنشجویان پرینستون و همکارانشان از دانشگاه پنسیلوانیا و موسسه مطالعات پیشرفته ارائه داده اند. جرمیا استریکر استاد اختر فیزیک پرینستون و استاد پروازی اختر فیزیک و فلسفه عملی کمبریج در این زمینه می گوید : “این تحقیقات که به وسیله پاول استینهارت و نیل توروک انجام گرفته بسیار غیر مترقبه و جالب است. این ایده جدید و بزرگ طی دو دهه گذشته در زمینه هستی شناسی منحصر به فرد است. سر مارتین ریز از محققین انجمن سلطنتی کمبریج خاطر نشان می سازد که خواص کلیدی و مهم مفاهیم فیزیکی مربوط به جهان در حال انبساط ، همچنان در حد حدس و گمان باقی مانده است و تاکنون مشاهد ه ای یا آزمایش تجربی کاملا آنها را تائید نکرده است. ریز در ادامه می افزاید : ” در طی ۲۰ سال گذشته نظریات بسیار زیادی ارائه شده است.استینهارت و توروک نیز حدسیات جدیدی را که مبتنی بر تصورات است ارائه داده اند. کار آنها تاکیدی است بر این مطلب که ما باید بعضی از مفاهیم روزمره فیزیکی که برای ما عادی و معمولی است را کنار بگذاریم. به عبارت دیگر ما برای اینکه پیشرفت های جدیدی را شاهد باشیم لازم است از مفاهیم روزمره فضا و زمان چشم پوشی کنیم.

نظریه چرخه ای جهان بیانگر ترکیبی از مفاهیم استاندارد فیزیک و سایر مفاهیم پیشرفته فیزیکی است ، که نشان دهنده تلاش های مجدانه فیزیکدانان برای توسعه یک تئوری فراگیر است که شامل تمام ذرات و نیرو های فیزیکی شناخته شده می باشد. گرچه این نظریات از ریاضیات پیشرفته ای استفاده می کنند ؛ اما در عین حال می توانند تصویری از نظریه چرخه ای جهان رانیز ارائه کنند.

براساس این تئوری ها جهان باید شامل دو صفحه موازی بسیار بزرگ باشد. برای تجسم بهتر ، دو صفحه کاغذ را که فاصله آنها بسیار بسیار کم است ؛ را در نظر بگیرید. این فاصله به عنوان یک بعد دیگر یا بعد پنجم عمل می کند که البته تشخیص آن بطور عملی برای ما دشوار است. در مرحله ای از زمان که ما در آن بسر می بریم ، صفحات در تمام جهات منبسط می شوند و تمام جرم و انرژی را که دارند در جهات مختلف منتشر می کنند. بعد از گذشت تریلیون ها سال ، وقتی که جهان از جرم و انرژی خالی شد ؛ وارد مرحله ای جدید می شود . در این مرحله که “رکود” نامیده می شود ؛ انبساط متوقف می شود و در عوض صفحات شروع به حرکت به سمت یکدیگر می کنند؛ و بدین ترتیب بعد پنجم دچار انقباض می شود. هنگامی که صفحات منقبض می شوند کم کم به یکدیگر نزدیک می شوند تا در نهایت با یکدیگر برخورد کنند. این برخورد باعث می شود که این صفحات انباشته از ماده چگال شوند و دمای آنها به طور غیر منتظره ای بالا رود. این قسمت پیش بینی ها با مفاهیم ارائه شده توسط مفهوم انفجار بزرگ همخوانی دارد. وقتی که مجددا این صفحات از یکدیگر دور می شوند بار دیگر انبساط آغاز می شود . نکته قابل ذکر آن است که این صفحات که در مورد آنها صحبت شد ؛ جهان های مختلف و موازی یکدیگر نیستند ؛ بلکه در حقیقت قسمت های مختلفی از یک جهان هستند. یک قسمت از این جهان یا یک صفحه شامل تمام ماده معمولی است که ماهیت آن برای ما آشناست و صفحه دیگر شامل چیزی است که برای ما ناشناخته است”. استینهارت در ادامه می گوید :

چیزی که جرم سیاه نامیده می شود و عقیده بر آن است که قسمت عمده جهان را تشکیل می دهد در این قسمت از جهان قرار دارد. بر هم کنش این دو صفحه فقط براساس جاذبه گرانشی است ؛ یعنی اجرام موجود در یک صفحه جاذبه شدیدی به اجرام صفحه مقابل وارد می کنند . استینهارت می گوید : حرکت و خواص این صفحات از مفاهیم ریاضی که برای بیان آنها به کار گرفته شده است ؛ ناشی می شود. این امر برخلاف مفهوم انفجار بزرگ است که مفهوم انرژی سیاه بعدا به آن اضافه شده است تا بتواند مشاهدات تجربی را توجیه کند.

استینهارت و توروک مشغول تعدیل و تکمیل این نظریه هستند و در جست و جوی مفاهیم نظری و تجربی می باشند که نشان دهنده برتری یکی از این نظریات بر دیگری باشد. آنها می گویند : ما می دانیم که با مشاهدات دقیق تری که در دهه های آینده و یا حتی در سال های آینده انجام می گیرد شما می توانید به صحت و سقم این نظریات پی ببرید. اینها موقعیت های جالبی است که ما را به سوی خود جذب می کند . ممکن است به نظر شما یکی از این نظریات از نظریه دیگر جالبتر باشد ؛ اما به نظر من طبیعت بهترین داور است و می تواند بگوید کدام نظریه صحیح و کدام غلط است.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 1119
 • تبلیغات

  با ما صفحه اول گوگل را تجربه کنید خرید بک لینک ، بک لینک

 • دیدگاه (9)

  • سپیدار

   چه ترحمه بدی

   پاسخ
  • ه

   سلام خواهش میکنم در مورد این نظریه بیشتر توضیح بدین.خیلی جالبه.دارم میمیرم.کتابی هست بهم معرفی کنین؟هرچقد بیشتر بهتر.خواهش میکنم سریعتر جواب بدین

   پاسخ
  • maged

   بیگ بنگ ومراحل جنین و گسترش فضا درقران بودند

   این دانشمندا احتمالن معجزات قران بش نرسیده

   قدیمی ترین قران با کربن ۱۴ ازمایش شده بار ۱۳۷۰ سال

   ترجمه قران درست در سایت گوگل ترنس عربی ان بزار ترجمه میکنه درست

   بیگ بنگ ایه ۳۰ انبیا میگه که ایا کافران ندیدند اسمانها وزمین بسته بود ما انها را باز کردیم ….،کافران منظور اینجا زمان الان که این میفهمند  قبلان از فضا وکرات باهم فشرده بود با انفجار بینگ باز میشه سوره ۳۱  انبیا در باره کوها میده که از زلزها کم میکنند

   دانشمندان میگند اگر کوهها نباشند زمین همواره در زلزله است

   ایه ۱۲ مومنون  مراحل جنین انسان به ترتیب میگه 

   میکروسکوپ اختراع بار قرن ۱۶ است قران بار قرن ۷

   شما در گوگل به فارسی بنویسید دانشمند جنین شناس امریکایی  لیستی از دانشمندان امریکایی میاد که  با این ایه گفتند محمد ص. پیامبر خداست

   در قرن بیستم مراحل جنین انسان کشف شد

   به نظرم ایات قران برای این دانشمندان ترجمه کنیم در قسمت ارتباط با هاوکینگ بزاریم……..کیهان ان قدر جازبه ان شدید مثل  چسب و غیر ممکن خودش گسترش بیاد در ۷ سال پبش دانشمندان کشف میکنند یک نیروی نامرعی جهان داره با سرعت شتاب و گسترش میده به نام انرژی تاریک.،،،که همه دانشمندان شوکه میشند

   شما داخل چسب پیچ و خورده چوب بزار انها حرکت نمیکنند مگر انها را یک نفر بکشه کیهان مثل چسب ان یک داره میکشه

   کیهان که بعد از بیگ بنگ درست میشه و باز میشه همه دانشمندان مطمعن بودند این باز شدن کیهان به خاطر جاذبه شدید ان باید در حال کاهش باشه 

   در سال ۲۰۱۱ همه انها شوکه میشن نه کاهش بلکه به شدت در حال گسترش

   سوره زاریات ایه ۴۷ ما اسمان با قدرتمون درست کردیم و همواره ان وسعت میدهیم

   وسعون یعنی وسعت دادن.  السما یعنی اسمان.  ابنا یعنی بنا کردن  ساختن

   ترجمه ان به این راحتی مشخص درست 

   شما در گوگل بنویسید کتاب معجزات قران فایل pdf هست میتونید ان را دانلود کنید….زمان داروین همه میگفتند جهان ساکن  همه انها حرفشون بدون دلیل ومدرک بود و از روی مشاهده بود…الان دانشمندان میگند جهان از بینگ بنگ درست شده و به این کشف جایزه نوبل میدند اگه شما بدونید و در جریان باشید جایزه نوبل به سختی به یک نفر میدند و مدارک حرفتون باید بسیار دقیق و ازمایش شده باشده 

   دستگاهی سال۲۰۰۱ به فضا می فرستند .،.همه دانشمندان مطمعن بودند که اگه انفجاری در جهان سالها ابتدا جهان بوده باشه باید باقیمانده ان انفجار و گرما وتشعشعات در فضا موجود باشه الان

   که دستگاه در دقت بی نظیری ستارگان اسمان محاصبه نمیکند و گرمای با قیمانده از انفجار و تشعشعات بینگ بنگ یا انفجار که کیهان درست میشه محاصبه میکنه.  و دستگاه ان انفجاربینگ بنگ با قاطعیت ثابت میکنه وبا  نمودار هابل که که نشان میداد جهان قبلا فشرده بوده و با انفجار بینگ باز شده و کهکشانها در حال دور شدن هستند کاملا مطابقت میکند

   هضم برای دانشمندان ومردم سخت اما قبول کنند بینگ بنگ اما همه مدارک و کارگروهی دانشمندان وابریانه ها وحسگرهای پیشرفته قرن ۲۱ با مدارک میگند جهان از بینگ بنگ درست شده و قبلا همه سیارات وستارگان وهمه کیهان قبلا در یک نقطه فشرده ومتراکم بودند وبا انفجار بینگ باز شدند

   همین الان زمین با  سرعت سریع ترین گلوله به دور خودش در حرکت در ۲۴ ساعت یک دور دور خودش میچرخه. .،،اگه شما وقتی روی زمین بنشینید  وشل بگیرید پاهاتونو  متوجه لرزه یا حرکت  رو به جلو میشین این حرکت زمین  اما با تبش قلب اشتباه نگیرید …تمرکز و در سکوت ‌( در اپارتمان نباشه بهتر)

   کهکشان ما راه شیری با سرعت  داره حرکت میکنه

   خورشید ما تحت جاذبه ان کرارات و سیاره ها به سمت ستاره دیگه باسرعت ملیونی حرکت میده

   زمان داروین فقط میدونستند داخل سلول یک ابی. الان کدهای ژنتیک کشف شده موتورهای زیستی کشف شده که نشون میده یک سلول باکتری  با سرعتی معادل سریعترین ابررایانه های دنیا ماکت و چینش بسیار دقیقی میکند تا یک دم یک باکتری درست بشه …..،،، فیزیک کوانتم میگه جهان میشه  از هیچ مطلق درست بشه به شرط انکه قوانین طبیعت  قبل ان و جود داشته باشه  البته در کتاب نوسانات کوانتمی نوشتند. که با یک نوسانات کوانتمی یک بیگ بنگ و جهانی درست بکنند قوانین طبیعت مادی نیستند و بر ماده اثر میگزارند اگر دقت کنید تعریف دینی خداست که مادی نیست بر ماده اثر میگزارد و جهانی درست میکنه علم خدای دینی کشف کرد

   همین الان این قوانین طبیعت که مادی نیستند چنین لحظه ای در زمان گزاشتند تا تو بتونی این نوشته بخونی

   در قران و قتی میگه تو تیر نینداختی من انداختم  چنین لحظه ای در زمان میزاره پروردگار تا تو تیر بزنی

   الان  فیزیک کوانتم با اطمینان میگه این نیروی که بیگ بنگ درست کرده نمیتونه یک دفعه خالی بشه بلکه دفعات زیاد تری و هر دفعه یک بیگ بنگ و یک فضا و اسمان و جهان دیگه درست کنه …در قران میگه اسمان دنیا هفت عدد کردیم اسمان پایین با ستارگان مزین کردیم…ما الان در اخرین اسمان هستیم

   ۶  اسمان دیگه بالای سر ماست که بزرگی هر کدام از انها نسبت به هم انگشتری در بیابان وسیع است  …..بعد عالم ملکوت. که شامل لوح وقلم وکرسی.  (برزخ درعالم لوح) بعد عرش پروردگار  بعد جبروت بعد لاهوت.  

   نظریه ای جدید هست  ما سه بعد نداریم بلکه ۱۱ بعد اما این ۱۱ بعد انقدر ریز ما انها را نمیبینیم و هر روز ما در کنار این ابعاد اضافه  هستیم

   دانشمندان وقتی برسی میکنند همه نیروها وجرم ها و  الکترونها تا ۲۰ همه با دقت بسیار بالایی اندازه گیری شدند ومنظم و باعث میشه  به خاطر این نظم و میزان دقت اندازه گیری شده  که در همه کیهان است چیزهایی بفهمند 

   دانشمندان میگند شاید این نظم به خاط ابعاد اضافه در نظریه ریسمانها باشد

   اهنگی که از فولوت خارج میشه با دقت و هماهنگ خارج میشه

   ابعاد اضافه مثل ان فلوت  هستند که جهان ما با این دقت هستد

   تمام انسانها وجهان و کرات و کیهان  از اتم ها درست شدند و هسته اتم از کوارک ها

   داخل کوارک ها  نخهای نوری  در حال مرتعش قراردارد. وقتی دانشمندان از نظر ریاضی برسی میکنند حالت این نخ های نوری در حال مرتعش  ثابت شد در سه بعد اینها نیستند و باید یازده بعد باشند یعنی شش بعد دیگه تا شدن و در اطراف این ریسمانهای نوری  در حال مرتعش هستند

   در روز قیامت میگند فرشته اسرافیل بزرگترین فرشته میاد در داخل یک فلوتی که به انداز تمام موجودات سوراخ هایی در ان فلوت  فوت میکنه و تمام موجودات د ر روز قیامت  بلند میشند

   نظریه ریسمانها میگه این ابعاد اضافه مثل فلوت اگه  فلوت طور دیگه ای بود جهان ما طور دیگه ای میشد

   پروردگار در قران میگه روزی میرسه دریا ها اتش میگیرند

   الان دانشمندان میگند لحضه مرگ خورشید …خورشید چند برابر بزرگ تر میشه

   وباعث میشه کره زمین به مواد مذاب تبدیل بشه

   ومدتی بعد ان این انبسات جهان تمام میشه و جهان به خاطر جاذبه شدید ماده تاریک جمع میشه و به روز اول که درست شده بود همه چیز جمع شده بود که با انفجاربینگ باز شده بود میرسه……در قران سوره انبیا ایه ۱۰۴  میگه روزی که اسمان را در هم می پیچیم مانند در هم پیچیدن طومار همان گونه که نخستین بار افریدها را افریدیم دوباره انان را باز میگردانیم وعده ای است بر عهده ما به یقین ان را انجام میدهیم ……..

   وقتی جهنمی ها در اتش میندازند از انها سعوال میکنند ایا پیامبری نیامد میگند اری یا اگر عقل میگرفتیم الان از جهنمیان نبودیم در قران امده 

   در روز قیامت کافران (که شامل تمام مسیحیان و یهودیان که شریک برای خدا گذاشتند و دین های دیگه و بی دین ها همه این که کافرند)  ارزو میکنند ای کاش خاک بودن  که همیشه  در اتش هستند

   در قران میگه این مسحیا ویهودیان که شریک گذاشتند کافرند

   پاسخ
  • maged

   پاسخ

    قران علم ثابت کرده یعنی چیزهایی ۱۴۰۰ سال پیش گفته که علم الان انها فهمیده به خاطر اینکه چیزهای بسیار بزرگی بودن معجزه و انها از طرف خداست..مثل مراحل جنین..یعنی شانسی یک نفر نمیتونه مراحل جنین بگه باید میکروسکوپ و وسایل ازمایشگاهی پیشرفته ای باشه که مراحل جنین با چشم ها ببینه وبگه ..اما پیامبر در قران سوره ۱۲ مومنون و ایات دیگر مراحل جنین ۱۴۰۰ سال پیش میگه میکروسکوپ اختراع بار قرن ۱۶ الی ۱۷ است قبلا دانشمندا میگفتد یک دفعه میاد و مراحل ان خبر نداشتنددر قرن ۲۰ برای اولین بار مراحل جین با میکروسکوپ اثبات شد….در قران بینگ بنگ میگه سوره ۳۰ انبیا که اسمان وزمین دوخته بود و ما ان باز کردیم در سوره ۴۷ زاریات گسترش اسمان میگه در ترجمه وسعون یعنی وسعت داده شدن اسما اسمان ابنا یعنی بنا کردندر قران ۱۴۰۰ سال پیش میگه کوها ساکن میبینی اما مثل ابر در حرکتند .الان دانشمندا میگن قارها زمین وصل بودند و به مرور زمین ازهم فاصله گرفتندکوه ها روی پوسته زمین انها در حرکت و جالب جهت حرکت مثل حرکت ابرها ست در قران میگه به افرینش اسمان پرداخت وقتی به صورت دود بود ۱۴۰۰ قران این میگه دانشمندان فهمیدن فضا قبلا به صورت گاز بوده وهیدروژن و هلیم داشته و واینها فشرده میشن خورشید درست میکنندو خورشید تمام عنصرها درست میکنه ترجمه قران عربی در سایت گوگل ترنس بزارید درست ترجمه میکنه سایت گوگل ترنس همه قبول دارندتمام مدرک ها میشه در گذشته کم یا زیاد کرد بنابرین مدرک قابل قبولی نیستندما قران داریم بار۱۳۷۰ سال پیش یعنی زمانی که پیامبر خودش حظور داشته با ازمایش ر کربن ۱۴ ثابت شده و عربی قران نمیشه کسی تغییر بده به خاطره فصاحت وبلاغت ان در گذشته دشمنان قران میخواستند تغیر بدن نتونستدچون قران عربی نمیشه تغیر بدن خودش بزگترین مدرکه مدارک علمی و عقلی میگن حرفها قران درست و بنابرین از طرف خداست در قران میگه اسمان دنیا هفت است و ان به ستارگان مزین کردیم قران این برای ایندگان میگه این دانشمندان احتمال میدند بینگ بندهای دیگه ای افتاده و و هر بینگ بنگ یک فضا یا اسمان درست کردقران راحت میشه به محک ازمون گذاشت چون چیزهای که در قران از ۱۴۰۰ پیش گفته به حدی بزرگ که علم امروز با همکارهی ابریانه و دانشمدان سراسر دنیا وتلسکوپ غول پیکر فهمیده که ۱۴۰۰ سال پیش در قران بوده قران از ما چی میخوادمیگه دروغ نگین الان بدی ان میدونیم بعضی با یک دروغ که فکر میکنند درست باعث نفرینها وجنگها میشندعیب جویی میگه گناه وزشت عیب جوی باعث شکست طرف مقابل میشه عیب جو در اتش شکننده میزارندیک مادر دلسوز یا یک عالم میگه زن باید حجاب باشه کارهای قوم لوط پروردگار اولین بار که کردند انها مجازاتشون کردالان ما میدونیم چقدر زشت الان به خاطر کارهای قوم لوط چقدر اذیت و جنایت میشه به خاطر این شبکه ها متذل قران که همه عمل کنند این شبکه ها زشتی و مبتذل و باندها فساد نابود میشه و این اذیت به زنها نابود میشه اگه همه بدونند بهشت وجهنم به واسطه قران هست این ملیاردها پول صلاح نظامی برای رفاه میشه به نظرم من دانشمندان دنیا بیاریم در یک فضا ارام معجزات قران ببیندبعد همه کشورها حکومت اسلامی میشه شبکه زشتی دنیا نابود میشند و یک دستگاه جی پی اس بدن مخصوصن به خانم ها هر گجا کو چکترین ظلمی به هشون شد دستگاه فشار بدند وپلیس به موقع برسه و حق مظلوم بدی ماگه مردم جهان قران پذیرفتند و میخوان برند بهشت باید راهی به سمت قشنگی و خوبی و مهربانی درست کنند و زیر فشارها باید خوب باشندباید دعای جوشن بخونند ۱۰۰۰ نام خداست مسلمون شیعه یعنی ذوب شدن برای خوبی وپاکی و انسانیت در مدارس و سازمانها ۲ ساعت هر روز دعای جوش بزاریدنماز جماعت بزاریداز ابتدایی تا دانشگاه درسها به صورت فیلم اموزش بزاریدو دانش اموز و دانش جو هدفمند فقط برای سعوال وکنفرانس و منازره و رفع اشگال بریم یعنی این شش ساعت مدرسه با فیلم اموزشی بشه ۲ ساعت فقط برای پرسش۲ساعت دعای جوشن۲ نماز جماعت قران و حدیث نسل مردم جهان مسلمان میشه وقتی علم راحت با فیلم اموزشی به در خونه ها مردم بره پلیدی از جامعه دور میشه ریشه ظلم و اذیت با دستگاه جی پی اس و دعای جوشن و فیلم اموزشی که باعث میشه راحت گوشها چیزها علمی گش بدن پلیدی از جامعه دور میشه متعثفانه این نسل از جوانها روش تربیتی درستی نداشتندمثل الاغ در خیابان حرف های بسیار زشت و اذیت و ازار یاد گرفتندیک دستگاه جی پی اس مخصوصن به خانم ها بدین کوچگترین فوش دیدند دستگاه روشن کنند و پلیس به شدت انها تنبیه بکنه یا مراکزی انها را بفرستد که اموزشها درست بده یا اگر فایده ای نداشت مرد نمیتونه از نزدیک بینه یک نفر در اذیت باشه و کاری نکنه داعم در تلاشبه نسل جوان معجزات قران بگیم تا از نظر عقلی براشون ثابت بشه ما اگه به خارجی ها معجزات قران بگیم میان به ایران تا شیعه واسلام ببینندالان ما به چند تا خارجی معجزات گفتیم حالا میخوان با تور مسافرت به ایران کنند و شیعه واسلام ببینندهمه دینها علم نمیگه درست اما قران علم و عقل میگه درسته در قران میگه جز اسلام همه دینها زیان کاردر قران میگه مطالبون در کتاب پیشین طورات و انجیل گفتیمReply

   کوروش

   ۱۱:۰۸

   پاسخ
  • maged

   قران به نظرم پمبه های دینها دیگه را پاره کرده
   چون قران علم ثابت کرده
   و دینهای جهل و جنون سراسر دنیاهستند دینها دیگه
   قران حرف از کسی بود که سواد خواندن ونوشتن نداشت
   قران میگه دینها دیگه و مسیحیا ویهودیها که شریک گذاشتند همیشه همیشه به اتش جهنم میرند
   نکته ای که مهم اگه ما مردم دنیا نگفتیم در اتش جهنم میرند شاید ان دنیا سعوال بشه چرا شما نگفتین؟
   فیزیک دانها صبور نیستند. ومنتظر بشند تا وسایل ازمایشی درست بشه از الان تلاش میکنند تا نظراتشون ثابت کنند.
   به نظرم تلاش بکنیم جهان واسلام و عدالت وپاکی و خوبی در تلاش باشیم ایجاد بکنیم در جهان….
   ان چیزی که مهم موتورهای الاغ درست کردن که در جهان است به کشور ما این متور های الاغ درست کردن ایجاد شده
   الاغ ها نوع اشکار این الاغ حرفها بسیار زشت میگند تقریبن بیماران روانی ومنگل هستند
   از این الاغ ها که بیماران روانی منگل هستند در لباس های پلیس زیاده دیده شده اما چون لباس پلیس هستند دیده نمی شند
   الاغ های دیگه دشمن خدا هستند و در گروه منافقان قرار میگرند دروغ مصلحتی میگند
   به نظرم قانون جامع برای این الاغ ها درست مثلا در خونه کسی جرعت نکنه کسی الاغ بشه شمارههایی تلفن بزارندو ارگانهاییی که ضد الاغ هستند الاغ ها درست درمون کنند خط قرمزمون این دو نوع الاغ باشه
   الاغ ها دیگه مثل حسدو عیب جویی وظالم و چیزهایی که در قران گناه شده هستند
   در مدرسه و دانشگاه وتمام سازمانها این الاغ ها
   باید اشکار ا معرفی بشند
   راهها اموزشی مقابله با این الاغ ها و متورهای الاغ درست شدن ایجاد کنیم ماباید در جامعه ما متورهای خوبی وانسانیت وعقل وعلم درست کنیم
   ۱در تمام مراکز و سازمانها هر روز ۲ ساعت دعای جوشن
   در مدارس درسها به صورت فیلم بزارند و فقط ۳ برای اشگال گیری وکنفرانس از استاد
   ۲ساعت ترجمه قران و معجزات علمی قران و نماز جماعت…این ۷ زمان مدارس کامل میشه…در دانشگاه ۲ساعت دعای جوشن و قرار دادن دوربین ومیکرفن درسها ضبط کنه و در اینترنت قرار بدند همه مردم ایران درسها دانشگاه گوش کنند و حجم و میزان دانلود کاملا رایگان باشه
   ۱۰۰ درصد وقتی دانش راحت و اسان به خونه مردم پلیدی نابود بشه
   قانون و دولت حمایت همجانبه ای مبارزه با این الاغ ها داشته باشه و شماره تلفون بزارند در کسری از ثانیه ان الاغ تشخیص داده بشه ورسیدگی درخصوص الاغ ها بشه
   الاغ ها بیماران روانی ومنگلی هستند زندگی در خانواده وجامعه تبدیل به الاغ میکنه
   تابلوهایی بزارند و این الاغ ها مشخص بشند
   یعنی به چکسی الاغ میگیم و جامعه و مردم بر ضد انها باشند هر کجا باشند
   در قران میگه بعضی زنها که منافقن زندگی را نابود میکنند و مرد خانواده باید با چوپ انها را بزنه……….حالا اگه مرد خودش الاغ بود رسیدگی این کار باید بشه…
   به خاطر اموزش پروش نبوده …….عدالت یعنی اینکه فردی باشی بگی خدا را قبول نداری اما بگی دلت عاشق خوبی نباید یک نفر از نزدیک ببینی دا ره بش ظلم میشه و تو بیای کمک کنی
   باید فکر بکنی افرادی دارند بشون ظلم میشه در فاصله ها دور که صداهای انها به ما نمیرسه وداعم در حرکت باشی.،،،
   وقتی قران درباره خلیفه هاش حرف میزنه ایه بعدی ان بیشتر درباه عدالت حرف میزنه
   اهمیت

   پاسخ
  • maged

   بینگ بنگ که همه دانشمندان قبول دارند.☺
   چند تا از دانشمندان جوان هنوز باورشون نمیشه
   از چیزی که ۱۰۰۰ برابر کوچکتر از پروتن(هسته اتم) جهان به این بزرگی درست بشه باورشون نمیشه واحساسی میگرند نه عقلی چون مدارک علمی زیادی هست علم فیزیک.نمودار هابل.ابریانه ها وسنسورها جمع اوری امواج از فضا همه میگند بینگ بنگ درست…….😬
   صدا در محیط از بین نمیره…..ٔ. درسته
   وقتی در ازمایشگاه بل گیرنده هاشون صدا یی یا امواجی دریافت میکنند به اصطلاح پرازیت روی دستگاه هاشون می بینند تمام وسیله برقی اطراف خاموش میکنند میبنند باز این امواج واین پرازیت ها هست.بعد میگند این امواج از کاعنات………باید یاد داشته باشه
   امواج و صدا از بین نمیره
   این امواج از ۱۳ ملیار سال پیش در سفر بودند تازه به کره زمین رسیدن بعد ازاین سفر ۱۳ملیارد سال پیش رسیدند ما.ٔ..این امواج ان طور میبینیم که جهان در ۱۳ ملیارد سال بوده یعنی این امواج متعلق بار دوره اغازین جهان که ۱۳ ملیارد سال پیش بوده زمان بینگ بنگ شروع شده ۱۳ ملیار سال پیش بودند ودر حرکت بودند تازه به کره زمین رسیدند…دانشمندان میگند این برفک تلویزون بار امواج یا پرازیت هاانفجار بینگ بنگ بوده تازه از سفر ۱۳ ملیار سال پیش امواج به ما رسیده توجه کنید ما مدرک داریم امواج بار ۱۳ ملیارد سال پیش در حرکت بودند و تازه به انتن تلویزون رسیدند داریم
   دانشمندان یک سنسوری به فضا میفرستد یا گیرنده ای که از بخش ها فضا امواج میگره
   دانشمندان میفهمند یک انفجار بزرگی در فضا اتفاق افتاده یک صدای بزرگ و امواج گرانشی ان تازه به کره زمین رسیده …….بینگ بنگ یک صدای بسیار بزرگ که در ۱۳ ملیار سال پیش بوده وبه ما تازه رسیدند امواج ان انفجاره ……
   نمودار هابل نشون داده شده کهشانها در حال دورتر شدند وقبلا یکجا کنار هم فشرده بودند و جهان از یک لحضه شر‌وع شده وبه این بزرگی رسیده
   اینها حقیقت های محضی که ان نمیشه ان رد کرد نمودارهابل …امواج ان انفجار در فضا همه دست به هم دادند که یک حقیقت محض برای دانشمندان شد تا بینگ بنگ قبول کردند …حتی دانشمندان می خوان ۳ عدسی وهسگر پیشرفته با لیز در فضا به هم وصل کنند تا امواج گرانشی ثبت کنند ببینند ایا به جز این بینگ بنگ بینگ بنگ های دیگه ای نیفتاده در ۲۰۳۴ نتیجه ان مشخص میشه
   هر دانشمندی بگه من قبول ندارم ان دانشجو….. حالا که بیگ بنگ پر از مدرک با …زمان قدیم نباید اشتباه گرفت که دانشمندان حرفها بی منطق میزدند میگفتند در گذشته که جهان ساکن و خورشید مرکز جهان …اینها حرفهاشون بدون مدرک و منطق علمی بود ..،.. الان فرق میکنه حرف دانشمندان با مدرک حرف ابریانه ها وتلسکوپ های فضایی…..،،،،،،،،، حتی فضانورد ما الان به فضا میفرستیم …و حسگرها هوشمند به فضا می فرستیم دانشمندان میفرستیم
   هرکی گفته دوباره پشیمون شده و بینگ بنگ قبول کرده ابریانها و تلسوپ فضایی بینگ بنگ میگه درست پس عقل میگه درست قران میگه درست
   وقتی بینگ بنگ میشه و جهان باز میشه از انفجار بینگ بنگ یک ماده ای وجود دا ره به نام ماده تاریک که کهشان نگه میداره و جاذبه شدیدی داره مثل چسب و نیرویی هست به نام انرژی تاریک جهان با شتاب در حال باز کردن
   میزان ماده تاریک وانرژی تاریک انقدر دقیق اندازه گرفته شده اگر ذره ای کم ویازیاد بود این دقت جهان و کهشانها فرم نمیگرفته و همه چیز بسته میشود دوباره بعد انفجار بینگ بنگ
   میزان این دقت ثابت کیهان که اندازه گیری شده ۱۰ به توان ۱۲۰
   زره ای ازدقت کم وزیاد شود جهان درست نمیشد……..دانشمندان الان ۱۰۰ درصد بینگ بنگ قبول دارند الان فقط دانشمندان احتمال می دند یک بینگ بنگ اتفاق نیفتاده بلکه دفعات زیاد افتاده وهر بینگ بنگ یک جهان دیگه یا اسمان دیگه درست کرده چون طبق مکانیک کوانتم با اطمینان با لایی میگه ان سوخت اولیه بینگ بنگ انرژی زیادی داشته ونمیتونه یک دفعه خالی بشه و بلکه دفعات زیادی و هر دفعه بینگ ویک جهان دیگه ویک اسمان دیگه درست کرده باشه.(منبع بریاین گریین فیزیک دان سرشناس درted در نظریه ریسمانها در سایت اپارات فیلم ان هست)
   قران میگه اسمان دنیا ۷ تا کردیم اسمان اخریی به ستارگان مزین کردیم
   دانشمندان با کامپیوتر نشان میدن جهان ها به صورت طبقه هایی روی هم میان و درست میشند نشان دادن
   و گفتند هر جهان که درست میشه قوانین فیزیکی ان فرق میکند با جهان دیگه و در مرز هر جهان انقدر میدان های الکترومغناطیس ومیدان کوانتمی ونیروهایی است.،که نزدیکی لبه هر جهان هر جسمی متلاشی میشه…………..
   قران میگه ما بر هراسمان کار ان گفتیم بشون(قوانین فیزیک منظور هر کاری به انها گفتیم در قران در این سوره منظوراینجاست در کلمه)
   ودر قران میگه ای جند وانس اگر میتونیداز مرزها اسمانها عبور کنید نمی توانیید مگر با نیروی ویژه ای. …،،،،،.علم فیزیک میگه جهان نامحدود ……..
   دروغ گوی واقعی در قران امده که ان میدونه قران درست اما به دروغ منکر ان میشه
   قران که میگه همه چیز به هم دوخته شده بودند از اسمانها و زمین ما انها باز کردیم. …دروغ که پروردگار نمیگه،،،،،بعضی میخوان قران ترجمه کنند درست عین قران ترجمه کنند بعضی متعثفانه خوب ترجمه نمیکنند…ما به خارجی ها قران میگیم انها میگند چرا معنی فرق میکنند
   سوره اهن سوره با لاتر ان ایه کلمه
   انزلنا فرستادن ترجمه کرده ایه بعد ان
   که باید بنویسه اهن فرستاده شده ………انزلنا پدید اوردن ترجمه کرده… ونوشته اهن پدید امد…..یعنی انزلنا شد ه ان جا شده فرستادن
   اینجا شده پدید اوردن..،……واز نکته علمی ان غافل شدن مردم……میشه درسته،،،
   بعضی ها ایمان به ایات قران ندارند ندارند وقتی خدا میگه اهن فرستاده شد ه چرا باورت نمیشه پدید اوردن تر جمه میکنی……مثلا سوره ۵۵انفال کلمه فهم حذف کرده و کلمه لا یومنون
   سایت تخصصی ترجمه ترجه درست تر ان ترجمه کرده…….
   قران میگه همه چیز به هم وصل بودند چرا باورت نمیشه……قران دروغ نمیگه…..
   قران که ایه۴۷زاریت میگه ما اسمان با قدرت درست کردیم و همواره ان وسعت میدهیم …۱۰۰ درصد دانشمندان قبول دارند

   مثلا نیتروگلسرین یک ابی یکم ذربه بهش بخوره منفجر میشه این کی باور میکنه این اب منفجر بشه حتمن باید در اتیش برین تا باور بکنید
   در قران میگه برین با کافران با قران جهاد کنید
   این بار الان میگه که علم ان ثابت کرده قران
   فردا روز قیامت جلو تو میگرند به نظرم میگن تو که میدونستی به اتش میرند خارجی ها چرا به انها نگفتی
   انسان وقتی کسی بدونه داره به اتش میره باید ان نجات بده
   یا ایمان به اتش نداری…..
   چند روز پیش یک مهمانی از خارج امد یادم افتاد که دیشب به منظرهایی افتادم که بوهای کشنده ای داشت،،،

   یک دفعه گفتم خارجی ها بیاریم جمع کنیم و دانشمندان و معجزات قران بگیم به انها
   اتیش جهنم شوخی نیست بد ترین بوها و حرارت وهمیشه …همیشه یعنی چی ملیاردها سال نه بی نهایت…….در بوهای کشنده وحرارت وتاریکی وصداهای ترسناک…
   چرا روز قیامت همه مست میشند چون عذاب میبینند
   کیهان انقدر جاذبه ان شدید مثل چسب …😮
   تمام دانشمندان در سال ۲۰۱۱ شوکه میشند
   کیهانی با این جاذبه سنگین به جای انکه گسترش کم بشه با سرعت داره باز و زیادتر میشه ونیرویی ان در حال گسترش میده اسم ان انرژی تاریک گذاشتند
   یک دانشمند فیزیک گفت چه کسی ان گسترش میده؟ پرودگار در سوره۴۷میگه ما اسمان با قدرتمون درست کردیم وهمواره ان وسعت میدهیم……..
   شما داخل چسب پیج و خورده چوب بزارین انها به خاطر جاذبه سنگین نگه داشته اند
   چسب باید یک نفر باید ان بکشه تا باز بشه خود به خو د چسب باز نمیشه عقل میگه به خاطر جاذبه سنگین ان پس ان یک نیرویی داره ان باز میکنه
   کیهان مثل چسب با نیروهای جاذبه ای که داره
   از این دانشمندان دنیا در سال۲۰۱۱ شوکه میشند که کیهان داره باسرعت شتاب دار داره بزرگتر میشه. قران ایه ۴۷ذاریات میگه اسمان با قدرت درست کردیم وهمواره ان وسعت میدهیم…،،،،،،
   بینگ بنگ انفجاری نبوده……چون انفجارها چیزها خراب میکنند نه چیزها به ترتیب وبا دقت ۱۰به توان۱۲۰کنار هم بزارند وکیهان و کهکشانها درست بشه
   م قران که میگه اسمانها وزمین دوخته بودند ما انها باز کردیم .،،نشون میده یک نیرویی داره باز میکنه اسمانها وزمین از هم
   در انفجارها چیزها به وجود نمیان
   اما انفجار بینگ بنگ کرات وکهشانها درست میشند..ً…یعنی به نظم میره و باز شدن بهتر
   که در قران امده ما اسمانها وزمین ازهم باز کردیم
   سال ۱۳۷۷ یکی از طلبه ها کتاب تدبین جهان مینویسه .و فیلمی از این مستند چند سال پیش درست میشه به نام داستان افرینش فیلم ۱۰ قسمتی که استقبال جهانی میشه برای این فیلم در سایت اپارات هستش……،وقتی استیون هاوکینگ میگه جهان قبلا به انداز‌ یک نخود یا کوچکتر بوده وبا انفجاری باز شده
   ان طلبه اعتراض میکنه به استیون هاوکینگ که شما از کتاب من مطالب بردی
   استوین هاوکینگ میگه این شما چه طور ثابت کردین میگه من از حدیث امام صادق و قران این کتاب نوشتم ….،،،،،،،،،
   این کجا خطرناک ما معجزات قران به خارجی ها برسونیم اگه نگفتی این زحمت دانشمندان جهان حدر میره…….،،،،که حرفها ونتیجه ها انها حرفها قران
   بدن انسان از یک سلول درست میشه بعد کودک و نوجوان و راهش میره
   ماده شاید این طور باشه شاید ما زبان زمین نمدونیم
   در روز قیامت دست وپا و ،،حرف میزنند
   هر چیزی موجودی
   جهنم موجودی که روایت ۷۰هزار فرشته جهنم به عرصه مهشر میارند
   در قران میگه همه شما باید از داخل جهنم عبور کنید تا به بهشت برسید
   زمین چرا به دور خودش میچرخه هر روز
   اگه وقتی نشستید پاهاتون هس کنید متوجه لرزش میشد ان لرزش بار حرکت زمین
   با زربان قلب اشتباه نگیرید…☺

   …..در فیزیک هر زره ای نسخه مشابهی در جهان ها دیگه داره.،😬🐦🌎😬

   پاسخ
   • Mr.fantastic

    سلام
    راستش باید چیزی رو بگم واون اینه که کتاب قرآن تنها کتابی دینی برای انتخاب راه وروش زندگیه واصلا نه کتاب فیزیکه ونه کتاب شیمی ونه ریاضی …درواقع شما دارید برداشت خودتونو ازاون آیات میگید که اصلا ممکنه منظور خدا این چیزا نبوده واصلا چه دلیلی داشته که خدا برای کافران اون زمان دلایل فیزیکی پیچیده بیاره….
    درکل برید ویک سری مطلب آکادمیک علمی بخونید تا اینکه علم رو قاطی مباحث فلسفی کنید…

    پاسخ
  • حسن

   باید باور کنیم که قرآن یک کتاب علمی است و در آن خیلی از مطالب گفته شده که تازه بهش رسیدیم و یا داریم میرسیم و خیلی چیزهای دیگه هست در قرآن که هنوز مفهوم آنها را متوجه نمی شویم وباید سالها بگذرد تا بفهمیم.

   پاسخ
   • حامد

    جالبه
    اون زمان هنوز کسی نمیدونست که زمین دور خورشید میچرخه و خدای قران هم طبق نظر مردم اون زمان نظر داد و علاوه بر اون زمین رو مسطح میدید جالبه که دوستان ادعا دارن این کتاب علمیه و هنوز کشف نشده!!!!
    البته معما چو حل گشت آسان شود !!!!
    دانشمندان چیزی رو کشف میکنن و بعد مسلمانان میگن قران زودتر گفته!!!
    خب چرا این معلمان و مفسران قران نمیرن توی ناسا کار کنن و اینهمه هزینه رو گردن مردم دنیا نندازن خب قران که همه چیز رو گفته!!!
    واقعا خنده داره!!!!!
    ۲ چیز انتها ندارد یکی کهکشانها و دیگری خرافات انسانهای نادان که البته در مورد اولی شک دارم.
    لطفا بجای خرافات کمی مطالعات خود را افزایش دهید دوست عزیز تو ایرانی هستی از سرزمین مردمان با عقل نه عربهای ملخ خور.
    از ادمین هم خواهش میکنم اول پیامها رو مطالعه کنن و پیامهای خرافاتی رو انعکاس ندهند این سایت مال افراد با درایت هست نه خرافاتیها

    پاسخ

  ارسال یک دیدگاه

  بازگشت به بالا